EI HELEV..TTI !
Onhan se nyt prkle, kun sm-liigan fania kyykytetään oikein urakalla. Nyt alkaa mennä hermot, kun tuli hankittua Canal viime kaudella, jotta SM-liigan näkee. Noh eihän se s...tanan kanava enää niitä pelejä näyttänyt. Seuraavaksi piti tilata 12kk:n sopimuksella URHO-kanava, joka sekin onnistui kusemaan alkukauden.
Nyt helev...tti kun finaalit alkavat niin mitä vitt..a EIHÄN NE EDESÄ NÄY ...tanan Urholta.
NYT PITÄIS HANKKIA UUSI KANAVAPAKETTI: VIASAT KULTA 12kk sopimuksella 29,95€/kk, jotta näkis NELONEN SPORT PRO kanavan!!!!!!!!!!!!!!
Onhan tää nyt S...TANA hommaa.
Nyt joku järki tähän kusetukseen. Ketkä pellet siellä sm-liigassa näitä diilejä oikein junailee. HELEV...TTI lopetan koko pask..n seuraamisen, kun on homma tehty niin VIT.N vaikeaksi.
HÄVETKÄÄ.
...tanan Urho ja urpot
2
271
Vastaukset
- johnqs
Ei näkyny viime kaudellakaan Canal plussalta viimeiset ottelut vaan Neloselta kun niillä oikeudet on.
Aikalailla samat ovat fiilikset täälläkin ja jo ihan periaatteesta varmistin hetki sitten, että sama firma ei minua enää toista kertaa ns. lirauta linssiin suomalaisella jääkiekolla. Olen tällä päivämäärällä irtisanonut Urho TV:n kanssa tekemäni sopimuksen, joka päättyy sopimuksen määräajan päättyessä.
Jos tarpeeksi moni kuvainnollisesti "äänestää jaloillaan", tulee ehkä Urho TV:n talousjohdossa edes mieleen, että asiakkaiden petkuttaminen ei ehkä sittenkään ole se paras ratkaisu pitkällä tähtäyksellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824300Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1523369Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213307Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412754Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182544"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192201Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk471970- 291964
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01913