Nova-Niinistön vaalituista ollaan niin hiljaa. Ajatelkaa, jos kansa olisi äänestänyt typerästi, Sauli -Nova-Niinistö olisi nyt presidenttinä. Saisiko poliisi silloin tutkia Nova-rahoitusta?
Kuinka kummaas
2
162
Vastaukset
- Kannattaa olla
varovainen tienpinnassa on mustaa jäätä ja samalla marjatalle hyvää syntymäpäivää ja toivotaan, että tulee hyvä mustikkavuosi.
Lempin koira sai kuus pentua.
No heippa totta,, ja eihän näistä muistakaan porvarihallituksen vaalituista saisi puhua. ja mikäli sauli olisi pressana niin ei olisi porvareilla mitään hinkua rajoittaa presidentin valtaoikeuksia.
ja minkä takia porvarit kadehtivat vielä siitä että sak on tukenut vasemmistoa ja demareita, samaan aikaan suuryritykset ja nämä konkurssikypsät nova rahoittaa kokoomusta ja kepua, eihän tässä tarvitse enää demokraattisia vaaleja jos novalta päätetään jo ministeripaikat sekä mitä lakeja poistetaan ja mitä lisätään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017573
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075658- 835077
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113170- 542869
- 522779
- 612397
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102384Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986