Välijäähdytin 9000

Tervehdys!
Olisko kenelläkään tietoa 9000:n välijäähdyttimen ongelmista. Eli päädyt tuppaa leviämään auki n. 1.3 bar:n paineilla auki. Kerran olen yrittänyt painella kynnet takaisin kiinni, mutta ilo on hetkellinen :(
Eli onko korjaus vinkkejä tai viimeisessä vaihtoehdossa uuden hankinta paikkoja kenelläkään tiedossa.
2445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Amw:lta, alumiinisen "race" -coolerin mitat löytyy valmiina, hintakin on ihan kohtuullinen ja kestää paineita;). Omassa tontussa on semmoinen paikallaan ja ei ole kuin hyvää sanottavaa.

0500-759612, Juha Martikainen

Äänestä

Miten ois pari kapeaa klemmaria siittä päädyn ympäri ja kennojen välistä? Tuli vaan yhtäkkiä tämmönen viritys mieleen.. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jones kirjoitti:

Tervehdys!
Olisko kenelläkään tietoa 9000:n välijäähdyttimen ongelmista. Eli päädyt tuppaa leviämään auki n. 1.3 bar:n paineilla auki. Kerran olen yrittänyt painella kynnet takaisin kiinni, mutta ilo on hetkellinen :(
Eli onko korjaus vinkkejä tai viimeisessä vaihtoehdossa uuden hankinta paikkoja kenelläkään tiedossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu