uusi raskaus pelottaa

surullinen joka hetk

minulla on ollut 2kertaa keskenmenoja ensimmäinen keskeyttynyt km vk 11. toinen km vk 8 kohdunsarveessa(kornu,cornu raskaus)= aika harvinainen raskaus kulemma. eli viimeinen keskenmeno oli huuhtikuussa vuoto tuli maaliskuussa ja ensimmäiset menkkat viimeviikolla minulla on yhä edelleen alavatsa kipuja käynyt oleen labrasa kaikki kokeet hyviä ja voin kuulemma heti ensimmäisen menkkojen jälkeen ruvetta uuta raskautta yrittää,mutta minulla pelko on niin paljoon et taas menee jotain pieleen ja ala vatsan kipuja on edelleeen varsinkin wc käynnillä. autaakaa joku kannattako minuun yrittää vatsakipuilujen huolimatta uutta raskautta mitää oleen 4vuotta yrittänyt ja halunnut. vai pitääkö odottaa?? en millään malttaa odottaa vaikka kuinka pelottaa ja itkettää. suru on kauheaan paljoon.

2

543

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minttumaariat

      Surulista! Minullakin alkuvaiheen km. vuonna-08. Olemme yhteen sä lähes 3v. yrittäneet ja yritys jatkuu yhä. Minusta sinun kannattais odottaa,että kivut menevät ohi tai käy lääkärillä.

      • :(ää

        kaikki on kuulemma hyviin ja normaali ja saain yrittää uutta raskautta,mutta minua pelotta kun lääkärikin sanoi on mahdoollisuus riski on saada taas kohdun sarven tai ulkopuoli raskautta uudelleen. pelkään ja pelottaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe