Heil Hitler Meil Heinäluoma.
Meil Heinäluoma
Natzismin nousu
6142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
puhui kerrankin asiaa!
Suomeen ei enää yhtään joutilasta mamua!
suosio nousuun, lisää samanlaisia lausuntoja!
Ja Urpilainen nakukuviin niin vaalivoitto on varma!
http://www.google.fi/webhp?sourceid=navclient&ie=UTF-8#q=harrikkamies&hl=fi&source=univ&tbs=vid:1&tbo=u&ei=Y1XVS_7eIqWSOIGc3bMO&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBEQqwQwAA&fp=45b4449dd8780239
Työtätekevien tuloa Heinäluoma estää. Ei mitenkään loisimamujen. Ymärrä kuulemasi!
Heinäluoma puolusti niitä, joiden mukaan maahanmuuttoa ei pidä lisätä. "Ei se ole rasismia, vaan järkevä reaktio siihen, että meillä on maassa 300.000 työtöntä." Heinäluoman mukaan rasismia lisää se, ettei työtä ole enää suomalaisillekaan.
Heinäluoma on oikeassa. Laman aikana ja suurtyöttömyyden aikana maahanmuuttokielteisyys kasvaa, koska suomalaisten mielestä ensisijaisesti pitäisi työllistää suomalaiset työttömät. Tästä on tutkimustietoa.
Korkeasuhdanteen aikana kun työttömyyttä ei ole, työperäiseen maahanmuuttoon suhtaudutaan myönteisesti - myös Suomessa. Tästä on tutkimustietoa.
Pitäisikö mielestäsi tuoda Suomeen lisää työperäisiä maahanmuuttajia, kun Suomessa on yli 300.000 työtöntä? Maahanmuuttajista työllistyy vain pieni prosentti enimmäkseen siivoojina, bussikuljettajina sekä ravintola-alalla.
Laman aikana, kun 700.000 suomalaista elää köyhyysrajalla tai sen alapuolella, kun 155.000 lasta on syrjäytymisvaarassa köyhissä suomalaisissa perheissä, on budjetoitu
- kansainväliseen kehitysyhteistyöhön 751,5 miljoonaa euroa ulkoasiainministeriön budjetissa (v. 2010)
- kriisinhallintaan 78,12 miljoonaa euroa
Sisäministeriö on budjetoinut lamavuonna +6,7 % enemmän toimintaansa. Maahanmuuttoa varten on budjetoitu 168,6 miljoonaa euroa, josta:
- korvaukset kunnille 79,35 miljoonaa euroa
- maahanmuuttovirastolle 16,56 miljoonaa euroa
- pakolaiset ja turvapaikanhakijat 71,43 miljoonaa euroa
Yhteensä 920,1 miljoonaa euroa. Lähes miljardi kehitysyhteistyöhön ja maahanmuuttoon samaan aikaan
kun Suomi velkaantuu nopeasti ulkomaille. Tänä vuonna ulkomaan velkaa otetaan lähes 400 % enemmän kuin viime vuonna. Kuka maksaa? Rikkaita ei kannata verottaa - rikkaita on kokoomuksen mukaan liian vähän verotettavaksi.
Kun kehitysyhteistyöhön ja maahanmuuttajille annetaan lähes miljardi euroa verorahoista, hallitus suunnittelee suomalaisten sosiaaliturvan leikkauksia, suomalaisten työurien pidentämistä ja eläkeiän myöhentämistä, työttömyysputken poistamisesta jne.
Suomessa on pitkät leipäjonot ja asuntopula. Vuonna 2008 kirkon diakoniatyön puoleen kääntyi 146.000 suomalaista, jotka kokivat jääneensä ilman terveyspalveluja ja joilla oli suuria toimeentulo-ongelmia. Suomalaisten asumiskustannukset ovat nousseet pilviin, kun vuokrasäännöstely on purettu.
Ei ole mikään ihme, että laman aikana suomalaiset paheksuvat avokätistä maahanmuuttajien suomalaisten veroista rahoitettua sosiaaliturvaa, jota ei haluta järjestää suomalaisille. Sekö on rasismia?
Suomalaiset ovat jakautuneet kahtia: ökyrikkaisiin ja hyvin köyhään, suureen, huono-osaisten joukkoon. Työttömyys on suurin köyhyyden aiheuttaja. Työttömille, pätkätyöläisille ja ttt-työntekijöille ei kovin paljon eläkettä kerry, ei kultaista kädenpuristusta, ei optioita tai kannustimia.
Hallitus on unohtanut suomalaiset köyhät, pääministeri Vanhanen kielsi mediaa jopa puhumastakin köyhyydestä, ja uhkaa uusilla veroilla ja leikkauksilla... Siitä on syntynyt kansalaisliike, joka vaatii työtä ja toimeentuloa suomalaisille sekä köyhyyden poistamista.
Tuo kansanliike, jota rasistiseksi leimataan, näkee myös sen miten Suomesta ollaan tekemässä halpatyövoiman maata.
Työvoimareserviin tuodaan työvoimaa halpatyövoiman maista, vaikka työttömiä on Suomessa jo yli 300.000 + osa-aikaiset + ttt-työläiset (tarvittaessa työhön tulevat).
Kaikissa yhteiskunnissa on jokin raja, jonka ylittäminen merkitsee yleisen hyväksynnän tai välinpimättömyyden muuttumista arvosteluksi ja vastarinnaksi. Tuo raja on nyt Suomessa tullut eteen.
Arvostelua ja vastarintaa hallitus ja sen kannattajat haluavat - poliittisista syistä - kutsua "rasismiksi" tai "kateudeksi".
kun 700 000 suomalaista elää köyhyysrajan alapuolella, niin silti näitä "köyhiä" suomalaisia
ei saa lähtemään töihin esim. siivoojiksi tai bussikuskeiksi?
Pakkohan tänne on saada vierasmaalaisia työntekijöitä, jos täällä pitää liikkua paikasta toiseen
ja vaaditaan siistiä ympäristöä.