Ei oo ix55:ssä mitään muuta huonoa kuin hinta. Muuten aivan mahtava auto!
Hyundai ix55 on paras!
Johtaja Turhapuro
82729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ilmoitettu reilun 9 litran keskikulutus on kyllä aika optimistinen. Ainakin itselläni on ensimmäisen 6000 km:n keskikulutus ollut 11.8 litraa. Päätieajoa noin 75%.
Kuluttaa muttei kulje eli voimalinja taitaa olla jo vähän eilispäivää ainakin jos vertaa eurooppalaisten vastaavien spekseihin.
Omalla rahalla ostaneet tulevat todennäköisesti huomaamaan myös heikon jälleenmyyntiarvon.
Tilaa ja varusteita on reilusti sekä ostaminen helppoa, kun lisävarustelista ei ole metrin mittainen.
Jos ei tarvitse ihan oikeasti mennä maastoon, niin hakkaa kyllä mennen tullen toyotan landcruiserin.
Joo, jos vartavasten haluaa monsteri-SUV:lla ajaa! Mulla oli ennen H2 ja kävin sitten tämän Hyundainkin koeajamassa. Massaa on kyllä, mutta on kulutustakin oikeassa ajossa. Päädyin sitten Yetiin, kun en kumminkaan 7-paikkaista tarvinnut.
Mahtava lääke horjuvan itsetunnon hoitoon! Oon nyt ihan uudistunut mies. Vaimokin sen todistaa.
Kyllähän tällä jo ajelisi.Mikä ettei.
http://www.hyundai.fi/nettilehti.asp?l=FIN_ix55_esite_12s
Hinnanalenema on ainakin taattu ja melko roima. Mutta eihän se köyhää kirpaise.
Osta sie sitten se Toyota Corolla.Siinä ei ole mitään hyvvää.Tojo faneja on suomessa vähänn liikoo.Jälleenmyyntiarvio voi olla parempi, mutta mitään muuta hyvää ei sitten siittä löydykkään,meinaan siinä tojossa.
Toyota Corolla on useimpiin autotarpeisiin erinomainen ja käypäinen vaihtoehto. Sensijaan joku möhkömaasturi ei ole! Monet taitaa paikkailla heikkoa itsetuntoaan.