Arbitraasi

Metsästääkö joku arbitraasikohteita?Aloin tutustua aiheeseen eilen ja meni koneella monen monta tuntia enkä löytänyt yhtään.Onhan niitä vaikea löytää mut jos jollain on hyviä kikkoja tai asiantuntemusta niiden löytymiseen niin vinkkejä otetaan vastaan ilomielin.

10

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ()-()-()

      Se on arbuusi eli vesimeloni.

      • Laiskasunnuntai

        Kyllä noita arbitraaseja yllättävän useastikin löytyy, mutta vaatii ison pelikassan jos meinaa edes jotain saada irti. Tuolla enemmän arbitraaseista.....

        http://www.mylazysundays.com/


    • Anonymous2

      Fiksu veto kirjoittaa omalla nimellä tälläisellä palstalla.

      • penttiimpotentti

        Fiksua tai ei mutta tosiasia on kun ottaa heti aamusta patukkaa poskeen ja parrua perseeseen niin avot johan päivä pärähtää käyntiin.


      • Parrunpoika
        penttiimpotentti kirjoitti:

        Fiksua tai ei mutta tosiasia on kun ottaa heti aamusta patukkaa poskeen ja parrua perseeseen niin avot johan päivä pärähtää käyntiin.

        Haluuksä parrua piirakkalörtsyyn? Voin keittää kuumat sopat sinne vai mitä häh?


      • Itis rules
        Parrunpoika kirjoitti:

        Haluuksä parrua piirakkalörtsyyn? Voin keittää kuumat sopat sinne vai mitä häh?

        Kävin viime kesänä savonlinnassa ja vedin jossain parkkiksella röökiä niin siellä oli sellane lafka ku lörtsypojat, sit stadissa törmsin lörtsypoikien lörtsyihin kaupassa ja mä meinasin delaa järkytyksestä.
        Tuleeks niitten lafkan nimi siitä että niillä kundeilla on aina lörtsyt housuissa vai mitä vittuu, mistä moinen nimi. Mä vaan kelasin että lörtsyt kun on sulle tuttuu juttuu niin taidat vedellä niitä lörtsypoikia lörtsyyn ihan oikeesti, voitsä kertoo miksi?


      • Mitä sen väliä vaikka ihmiset tietäiski kuka oon.Mä sentään yritän keskustella asiallisesti veikkaamisesta enkä ees lähe tollasiin alapääjuttuihin.Alotan ne sit vasta ku oon kunnolla kännissä.Ihmettelen kyl et miks ihmiset kirjottelee täällä tollasia ku on parempiakin paikkoja noihin.Mä yritän silti kalastella täältä ne asialliset kommentit/vihjeet...Persettä ei oo kyl tullu vähään aikaa :)


      • kljkljklj
        tonitakala kirjoitti:

        Mitä sen väliä vaikka ihmiset tietäiski kuka oon.Mä sentään yritän keskustella asiallisesti veikkaamisesta enkä ees lähe tollasiin alapääjuttuihin.Alotan ne sit vasta ku oon kunnolla kännissä.Ihmettelen kyl et miks ihmiset kirjottelee täällä tollasia ku on parempiakin paikkoja noihin.Mä yritän silti kalastella täältä ne asialliset kommentit/vihjeet...Persettä ei oo kyl tullu vähään aikaa :)

        "Persettä ei oo kyl tullu vähään aikaa :) "

        Hyvä että olet rehellisesti naisen puutteessa elävä runkkari.


    • Stadin kundi

      Nätti poju et sillei hei! Tulepas Tepon apartmentille niin saat maistaa hunajaa hei! Teppo luonnollisesti tarjoaa kyydit ja safkat. Teppo kokkaa romanttisen kynttiläillallisen ja kukaties sen jälkeen Teppo siirtyy kanssasi samettilakanoiden sekaan painimaan hei! Teppo voi vaihtaa lateksilakanan valmiiksi, ettei synny sotkua hei!

      ps. Tällä palstalla jahdataan lähinnä Tepon vihjeitä ja välillä jengi juoksentelee munan perässä.

    • n8n8n9

      www.annabet.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      191
      6402
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      213
      3716
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      20
      3287
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2944
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2658
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      4
      2556
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      33
      2287
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      34
      2027
    9. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      75
      1855
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      59
      1819
    Aihe