Kovasti tulee kehua!
Näyttää hävinneen ne paljon haukutut vaaleat ovimuovit faceliftissä. Ja ohjaustakin kehutaan jo.
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/start/etusivu?vt=video&vid=76978
Näyttää hävinneen ne paljon haukutut vaaleat ovimuovit faceliftissä. Ja ohjaustakin kehutaan jo.
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/start/etusivu?vt=video&vid=76978
Vastaukset 13
Vanhimmat
käyttö auto,tyylikäskin vielä.En ole parin viikon jälkeen keksinyt vielä,mitä olisi pitänyt tehdä toisin.Eiköhän siihenkin palata vielä kun aika koittaa.Ihmettelen etää 1.4 on vain 90hv:tä kun kulkee painava auto, noinkin liukkaasti,moottori on erityisen sitkeä ja nöyrä,arkikäyttöön.
oo tarkotus myydä. Nehän on hinnastossa vain siks että saa näyttään hinnal alkaen hyvältä...
Samoten ku kaikilla muillakin maahantuojilla, nimimerkillä hinnat alkaen,. mut älä tota osta vaan se seuraava hinnastossa jossa on jo varusteitakin (avautuvat ovet, kääntyvät etupyörät jne.)
vitsiniekka, 1,4 kulkee riittävästi Suomen oloihin ja nykyautot sisältävät riittävästi varusteita (paitsi sakut joihin pitää ostaa kaikki erikseen lisähinnalla ja bemuun vielä sikahinnalla), joku pärjää ilman ilmastointiakin joku toinen ei. Suomessa puolivuotta aika pirunkylmää, kesällä voi olla pari hellepäivää. Toista on eteläeuroopassa tai afrikassa.
ei sanomista puoleen tai toiseen paitsi että ihan ilman vikoja mennään pitkälti toista vuotta. Luotettava tilava käyttöauto.
Totta puhut, mutta eiköhän ne jotakin vikaa kohta älypäät keksi, kunhan vähän lämmittävät älynystyreitään.
Naapurin emäntä vaihto entisen Cerato Kiansa, mikä sekin toimi hyvin, Vapun alla uuteen Ceed SW "eco" farmariin. Mutta onpa tosi näyttävä auto päältä ja sisältä. Hyvät tilat matkustamossa ja jämäkät penkit. Tavaratilassa samoin kaikki on kohdallaan. Ja koiraverkolla varustettuna sopiva ja turvallinen koirankin matkustaa takatilassa. Eipä häpeä kalliimillekaan merkeille kokoluokassaan.
autotoimittaja tuumaili aikoinaan että vuoden aikana ajetut autot vuodenlopulla kun piirsi janalle paremmuusjärjestykseen niin metrin matkalle ne sijoittui tasavälein. Tänäpäivänä samalla janalla autot sijoittuisi sentin matkalle janan loppupäähän eli sentin mittainen musta pötkö. Jokainen voi todeta saman kun käy kokeilemassa eri hintaluokan autoja, joku sanoikin että auto vähän paranisi pitäisi maksaa yli 60000 euroa. Tosin pari viikkoa sitten HS:n artikkeli kertoi että rahalla ei välttämättä laatu parane jossa oli katsastusvikatilastot, varsinkin saksalaiset premiumit jonon hännillä joka on tullut itsekin jo todettua. Ei ihme että Kia kauppansa tekee ja mallisto näyttäsi vaan paranevan.
kun koeajoin 1.4 Ceedin(hinta noin 21.000 varusteineen) ja suuremalla moottorilla varustetun ns.premium mallin (hinta noin 35.000 uutena varusteineen). Ajettavuus samaa tasoa,äänimailma samanlainen,kiihtyvyys normi ajossa samanlainen,anoastaan muutamia pikku seikkoja oli premiumissa ehkä hieman paremmin,mutta normaali käystössä,missä autossa ei asuta,ei mitään eroa.Sitä 14 000 erotusta en maksisi siitä että vuotuisalla ajo- määrälläni 15.00km rupeaisin kromatista ilmastointi napeista maksamaan.
piti kirjoittaa.
Onks komee päältä ja sisält
muovia olis muutamassa kalliisakin automerkissä?oletteko huomanneet..ainakin vaaleen harmaata,meil on mustaa,muoviin tottuu ajan kanssa ja helppo pitää puhtaana.
Ostaisitte kerralla kunnon auton niin ei tarvis täällä todistella kuinka hyvä se muovikippo on! Säälittävää ja köyhää on Kia porukka.
muuten mitä materiaa omassasi on sisustus?? Tuskin puuta sentään?? Maksoitko samasta muovista,josta Ceedin sisustus on tehty paljonkin yli hintaa?