Onnea hopeasta

Åboy

Suomen Turku toivottaa onnea hopeasta.

6

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HPKfani

      Hopea ei koskaan ole häpeä, se on totuus. Ja parempi se on kun pronssi.

    • Laura1

      Se on hieno saavutus, kun on mitaleilla. Olitte toiseksi paras joukkue tällä kaudella, jota tuskin kovin moni uskoi. Vaikka heti pelin jälkeen se tuskin riemua nosti, niin uskoisin, että nyt ainakin hopean arvo on korkealla. Syystäkin!

      • mieleeni

        Hämeenlinnan PronssiKerho on nyt vanhentunut nimitys. Tällä hetkellä se on pikemminkin HoPeaKerho, mut ehkä ens vuonna sit Hämeenlinnan PoikaKerho, ken tietää. On se Rautakorpi sen verran velho. Tosin Dufva oli jopa parempi häviäjä, koska tunnusti Tepsin rehdisti paremmaksi, kun taas Tukka-Jukkan mielestä kiekkko ei pomppinut heille.


      • tuomareita
        mieleeni kirjoitti:

        Hämeenlinnan PronssiKerho on nyt vanhentunut nimitys. Tällä hetkellä se on pikemminkin HoPeaKerho, mut ehkä ens vuonna sit Hämeenlinnan PoikaKerho, ken tietää. On se Rautakorpi sen verran velho. Tosin Dufva oli jopa parempi häviäjä, koska tunnusti Tepsin rehdisti paremmaksi, kun taas Tukka-Jukkan mielestä kiekkko ei pomppinut heille.

        jotkut on sekä huonoja häviäjiä, että voittajia.


    • HokkeyFan

      Onnittelut hopeasta kerholle, se on hieno saavutus. Mutta heittäkää se rautakorppi ulos, tapparan peli on nyt hienoa kattoa kun se ei enää kahvaa.

      • 45 TEHOPISTETTÄ

        JOSSAIN VAIHEESSA TULEE KULTAA.....2010-2011 ON RINDELL VETOVASTUUSSA......ITSEKKIN AINA DIGANNUT HPKOOTA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      78
      1386
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1325
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      18
      1100
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      21
      996
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      863
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      858
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      17
      793
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      777
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      667
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      652
    Aihe