Onnea hopeasta

Åboy

Suomen Turku toivottaa onnea hopeasta.

6

517

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HPKfani

      Hopea ei koskaan ole häpeä, se on totuus. Ja parempi se on kun pronssi.

    • Laura1

      Se on hieno saavutus, kun on mitaleilla. Olitte toiseksi paras joukkue tällä kaudella, jota tuskin kovin moni uskoi. Vaikka heti pelin jälkeen se tuskin riemua nosti, niin uskoisin, että nyt ainakin hopean arvo on korkealla. Syystäkin!

      • mieleeni

        Hämeenlinnan PronssiKerho on nyt vanhentunut nimitys. Tällä hetkellä se on pikemminkin HoPeaKerho, mut ehkä ens vuonna sit Hämeenlinnan PoikaKerho, ken tietää. On se Rautakorpi sen verran velho. Tosin Dufva oli jopa parempi häviäjä, koska tunnusti Tepsin rehdisti paremmaksi, kun taas Tukka-Jukkan mielestä kiekkko ei pomppinut heille.


      • tuomareita
        mieleeni kirjoitti:

        Hämeenlinnan PronssiKerho on nyt vanhentunut nimitys. Tällä hetkellä se on pikemminkin HoPeaKerho, mut ehkä ens vuonna sit Hämeenlinnan PoikaKerho, ken tietää. On se Rautakorpi sen verran velho. Tosin Dufva oli jopa parempi häviäjä, koska tunnusti Tepsin rehdisti paremmaksi, kun taas Tukka-Jukkan mielestä kiekkko ei pomppinut heille.

        jotkut on sekä huonoja häviäjiä, että voittajia.


    • HokkeyFan

      Onnittelut hopeasta kerholle, se on hieno saavutus. Mutta heittäkää se rautakorppi ulos, tapparan peli on nyt hienoa kattoa kun se ei enää kahvaa.

      • 45 TEHOPISTETTÄ

        JOSSAIN VAIHEESSA TULEE KULTAA.....2010-2011 ON RINDELL VETOVASTUUSSA......ITSEKKIN AINA DIGANNUT HPKOOTA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      441
      5690
    2. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      3986
    3. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      187
      3466
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      98
      2951
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      71
      2338
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      45
      2304
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      56
      2257
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      92
      2007
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      1710
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1573
    Aihe