Onnea hopeasta

Åboy

Suomen Turku toivottaa onnea hopeasta.

6

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HPKfani

      Hopea ei koskaan ole häpeä, se on totuus. Ja parempi se on kun pronssi.

    • Laura1

      Se on hieno saavutus, kun on mitaleilla. Olitte toiseksi paras joukkue tällä kaudella, jota tuskin kovin moni uskoi. Vaikka heti pelin jälkeen se tuskin riemua nosti, niin uskoisin, että nyt ainakin hopean arvo on korkealla. Syystäkin!

      • mieleeni

        Hämeenlinnan PronssiKerho on nyt vanhentunut nimitys. Tällä hetkellä se on pikemminkin HoPeaKerho, mut ehkä ens vuonna sit Hämeenlinnan PoikaKerho, ken tietää. On se Rautakorpi sen verran velho. Tosin Dufva oli jopa parempi häviäjä, koska tunnusti Tepsin rehdisti paremmaksi, kun taas Tukka-Jukkan mielestä kiekkko ei pomppinut heille.


      • tuomareita
        mieleeni kirjoitti:

        Hämeenlinnan PronssiKerho on nyt vanhentunut nimitys. Tällä hetkellä se on pikemminkin HoPeaKerho, mut ehkä ens vuonna sit Hämeenlinnan PoikaKerho, ken tietää. On se Rautakorpi sen verran velho. Tosin Dufva oli jopa parempi häviäjä, koska tunnusti Tepsin rehdisti paremmaksi, kun taas Tukka-Jukkan mielestä kiekkko ei pomppinut heille.

        jotkut on sekä huonoja häviäjiä, että voittajia.


    • HokkeyFan

      Onnittelut hopeasta kerholle, se on hieno saavutus. Mutta heittäkää se rautakorppi ulos, tapparan peli on nyt hienoa kattoa kun se ei enää kahvaa.

      • 45 TEHOPISTETTÄ

        JOSSAIN VAIHEESSA TULEE KULTAA.....2010-2011 ON RINDELL VETOVASTUUSSA......ITSEKKIN AINA DIGANNUT HPKOOTA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3333
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      24
      1506
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1359
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      62
      809
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      756
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      687
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      656
    Aihe