Metsänomistajista noin kolmasosa on maanviljelijöitä, palkansaajia omistajista on enemmän. Merkittävä osa on eläkeläisiä.
On siis perusteetonta väittää, että risupaketti olisi pelkkää maataloustukeen verrattavaa tuloa. Tulonsaajajoukko on siis valtaosin muuta kuin maatalousväestöä.
Professorikaan ei aina ole oikeassa, myös hän voi erehtyä, muiden lailla, usein kapea-alaisuudestaan johtuen.
On siis perusteetonta väittää, että risupaketti olisi pelkkää maataloustukeen verrattavaa tuloa. Tulonsaajajoukko on siis valtaosin muuta kuin maatalousväestöä.
Professorikaan ei aina ole oikeassa, myös hän voi erehtyä, muiden lailla, usein kapea-alaisuudestaan johtuen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eihän se tähän mitenkään kuulu, ketkä metsää omistavat. Tuki voi silti olla maataloustukeen verrattavaa. Maajussit ja metsänomistajat ovat Kepun erityisessä suojeluksessa. Eihän maanviljelijä Björn Wahlrooskaan asu maatilallaan, vaan kaupungissa. Tokko on edes pitänyt lantasaappaita koskaan jaloissaan.
suomalaisia henkilöitä vielä enimmäkseen. Miksi rahat pitäisi syytää kansainvälisten energiajättien osakkeenomistajille?
Onko Gasbromin, Shellin, Exxonin jne.. omistajat SDP,n erityisessä suojeluksessa vaikka niillä ei ole lantasaappaita jalassa?
ovat vapaamuurareita. Niiden mielestä kaikkien päätösten on palveltava NWO kehitystä?
ikiliikkujaa, noin niinkuin tiivistettynä. Ei mitään järkeä.
Heeh, joku metsänomistaja saa pari tonnia hakekasoista.
Antaa märäntyä pieneliöstöille.
me aina tietysti keskustella siirtymisestä sosialismiin markkinatalouden sijasta. Veronmaksajien rahoja ei minun tietääkseni anneta latiakaan Gasbromin, Shellin tai Exxonin omistajille.
Sinun haikailemassa sosialismissa meidän pitäisi kaiketi alkaa valmistaa vaikka pahvista omia sisuhenkilöautoja valtion tuella ja jättää ulkomailla tehdyt ostamatta. Tätä kyllä kokeiltiin DDRssä vanerista tehdyn kansanauton Trabantin turvin, mutta lopulta laihoin tuloksin. Ilmaan tullut seos ei sen sijaan kyllä ollut erityisen laihaa.
Olet osittain oikeassa, maa tarvitsee biomassaa, kasvun jatkuvuuden turvaamiseksi. Siinä mielessä nykyihmisen voi katsoa koheltavan lyhytjänteisesti.