Morjens,
Tarvitsen kämppistä ajalle 7.6.-1.8. (vähän joustoa molempiin päihin), sillä tyttöystävä lähtee kesällä Tukholmaan töihin.
Itse olen siis 23v miespuolinen humanistiopiskelija Helsingin yliopistolla, kesällä tiedossa raksaduunia. Elämä pyörii musiikin ympärillä, eli saatan olla viikonloppuisin keikkareissussa ja illat olen bänditreeneissä. Kotona harrastan pääasiassa hiljaisuutta tai soitan sähkökitaraa luurit päässä. Nukkumaan käyn iltakymmenen aikoihin. Olen asunut kämppiksen kanssa ja tultiin todella hyvin toimeen.
Lyhyesti. Asunto (kaksio, 44m2, parveke, vessa, keittokomero) sijaitsee kuvankauniissa Maunulassa (täällä kivalla puolella, Alepan lähellä), hyvät kulkuyhteydet (Jokeribussi 550:n pysäkille 400m, keskustaan menee 62, 63, 66, 66A, 67 ja Pasilaan 22), on lenkkipolkua ja kivaa pikku puistoa. Asunto on rempattu pari vuotta sitten, on tiskikone, pesukone, mikro, laajakuvatelkka, oma sänky, työpöytä (eli kaikki kalusteet valmiina, jos jotain haluaa tuoda mukanaan niin siitä voi keskustella). Kämppikseni saisi makuuhuoneen omaksi huoneekseen, itse bunkkaisin olohuoneessa. Käyn itse töissä kaikki päivät ja soitan illat bänditreeneissä. Kotona käyn lähinnä nukkumassa. Mutta koti on kaunis ja hyvin pidetty.
Kyseessä siis varsin kiva diili, makuuhuone kun on noin puolet koko kämpästä. Vuokrasta voidaan keskustella, mutta lähtöhinnaksi vaikka 250 euroa (koko vuokra on 740€ mutta nyt pääpaino on lisävuokralaisen saamisella, vähäkin raha helpottaa).
Alivuokralaiselta toivon:
- iältään 17-35
- sukupuolella ei kai merkitystä
- röökaaminen onnistuu parvekkeella, itse en polta
- hyvä tyyppi?
Kuvauksen täyttävä ihminen: laita mailia osoitteeseen [email protected], treffataan ja käydään vaikka kahvilla/kaljalla, sillä "hyvä tyyppi"-ominaisuus on molemminpuolisesti aika tärkeä juttu.
Kämppis kalustettuun asuntoon Helsinkiin, Maunula
Spiro
1
591
Vastaukset 1
- Spiro
Edelleen voimassa, alkaa käymään aika vähiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t921118Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää232859Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️75851- 54734
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien73695Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34612- 51565
- 41560
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29557Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30535