kyllästynyt melkein kaikkiin ihmisiin.
Nykyisin olen havainnut, että röyhkeys, heikompien hyväksikäyttö, ilkeys, ahneus, kateellisuus, ihmisten arvottomuus ja toisen alta maankaivaminen ovat vain lisääntymään päin.
Varmaankin jokainen voi omalta osaltaan vaikuttaa omaan hyvinvointiinsa ettei itse syyllisty ym. asioiden julki tuomiseen tai käyttäytymiseen.
Hyvin usein tulee sellainen tunne ainakin itsellä, että aina on joku jotain vailla, kun kännykkä pirahtaa, mutta muu henkilökohtainen kiinnostus on tipotiessään.
Työelämässä kamppaillaan suosiosta, mutta loppujen lopuksi hyväuskoiset ja ahkerat työntekijät kampitetaan pellolle, eli ihmisen arvottomuus työelämässä on lisääntymään päin ja työnantajien ahneus on huipussaan, vaikka pienemmillä voitoilla voitaisiin säilyttää jonkin työntekijän paikkakin.
Yhteiskunta muuttuu ja kehittyy joissakin asioissa negatiiviseen suuntaan ja mielestäni se heijastuu ihmisten käyttäytymiseenkin, eli siksi olen kyllästynyt melkein kaikkiin ihmisiin.
Olen täysin
1
606
Vastaukset
- olen mies
olen kanssasi samaa mieltä. Luotin aina parempaan ja parasta toisista, mutta olen nähnyt , kuinka miehisyys on halvennettu. Poljettu ne arvot ,jotka tekivät ja tekevät miehistä miehiä. Pelkkää kähmintää, nuoleskelua, juoruilua,pilkkamista ,röyhkeää panettelua normaalien kustannuksella ja heitä vastaan jne. Kaikki tämä näkyy varsinkin työelämässä ja muutos alkoi -90 luvulla ja pahenee vaan! Olen pakotettu uskomaan kirjaimellisesti ISON KIRJAN ennustuksen millaisia ihmiset ovat lopunaikana. Paljon jo nähneenä ja kokeneena ja vielä se yletön mässäily eläinten VIATTOMIEN kustannuksella kiduttaen tarpeettomaan nautiskeluun , muka tarpeelliseen , luomakunta huokailee , odottaa ja tulee vielä päivä jolloin vapautuu, mutta ensin on ihmisten vapauduttava "rahan" ahneudestansa.
Ei saa yleistää ja on paljon normaalia ja ihmisiä , jotka välittävät, mutta liian vähän kuitenkin, jos itse edes pikkasen saisin parannettua maailmaa jotenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213830
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303433Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533234Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222879Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod222626Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu02570Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162340MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281747IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1441458