kyllästynyt melkein kaikkiin ihmisiin.
Nykyisin olen havainnut, että röyhkeys, heikompien hyväksikäyttö, ilkeys, ahneus, kateellisuus, ihmisten arvottomuus ja toisen alta maankaivaminen ovat vain lisääntymään päin.
Varmaankin jokainen voi omalta osaltaan vaikuttaa omaan hyvinvointiinsa ettei itse syyllisty ym. asioiden julki tuomiseen tai käyttäytymiseen.
Hyvin usein tulee sellainen tunne ainakin itsellä, että aina on joku jotain vailla, kun kännykkä pirahtaa, mutta muu henkilökohtainen kiinnostus on tipotiessään.
Työelämässä kamppaillaan suosiosta, mutta loppujen lopuksi hyväuskoiset ja ahkerat työntekijät kampitetaan pellolle, eli ihmisen arvottomuus työelämässä on lisääntymään päin ja työnantajien ahneus on huipussaan, vaikka pienemmillä voitoilla voitaisiin säilyttää jonkin työntekijän paikkakin.
Yhteiskunta muuttuu ja kehittyy joissakin asioissa negatiiviseen suuntaan ja mielestäni se heijastuu ihmisten käyttäytymiseenkin, eli siksi olen kyllästynyt melkein kaikkiin ihmisiin.
Olen täysin
1
621
Vastaukset
- olen mies
olen kanssasi samaa mieltä. Luotin aina parempaan ja parasta toisista, mutta olen nähnyt , kuinka miehisyys on halvennettu. Poljettu ne arvot ,jotka tekivät ja tekevät miehistä miehiä. Pelkkää kähmintää, nuoleskelua, juoruilua,pilkkamista ,röyhkeää panettelua normaalien kustannuksella ja heitä vastaan jne. Kaikki tämä näkyy varsinkin työelämässä ja muutos alkoi -90 luvulla ja pahenee vaan! Olen pakotettu uskomaan kirjaimellisesti ISON KIRJAN ennustuksen millaisia ihmiset ovat lopunaikana. Paljon jo nähneenä ja kokeneena ja vielä se yletön mässäily eläinten VIATTOMIEN kustannuksella kiduttaen tarpeettomaan nautiskeluun , muka tarpeelliseen , luomakunta huokailee , odottaa ja tulee vielä päivä jolloin vapautuu, mutta ensin on ihmisten vapauduttava "rahan" ahneudestansa.
Ei saa yleistää ja on paljon normaalia ja ihmisiä , jotka välittävät, mutta liian vähän kuitenkin, jos itse edes pikkasen saisin parannettua maailmaa jotenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo844922Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi2334694Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks682418Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä752406- 622380
Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak802235- 531926
- 281547
Vuoksesi kaiken
Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua1281478Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1131414