Lyrica ahdistukseen???

Saisko kokemuksia Lyricasta ahdistukseen??????????
2373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itselläni kaikista kokeilemistani lääkkeistä parhaiten ahdistukseen auttaa juuri Lyrica. Otan sitä silloin kun pahin ahdistuspiikki iskee. Säännöllisesti en Lyricaa käytä sen turvottavan ja lihottavan vaikutuksen takia. Itselläni on ainakin ilmennyt sivuvaikutuksina noita, enkä meinaa syömishäiriöisenä kestää minkäänlaisia painonmuutoksia. Lisäksi Lyrica on todella kallis lääke.

Ahdistukseen se kyllä auttaa todella hyvin. Tosin jos ei ole toleranssia, alussa saattaa tulla lievää humalaa muistuttava olotila. Itselläni ainakin tuli ja säikähdin sitä. Enää vastaavaa oloa ei lääkkeestä tule. Itse syön annostuksella 75mg tarvittaessa 1-2 kertaa päivässä. Syön sitä tosiaankin vain tarvittaessa, en siis päivittäin. Näin tehokin tuntuu säilyvän paremmin.

Äänestä
  • Hei!
    Kiitos vastauksesta. Tuli jo vähän toivonkipinää tänne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haikku kirjoitti:

Saisko kokemuksia Lyricasta ahdistukseen??????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu