Hän on Jussi Halla-aho. Koulutukseen kuuluu kentän kiertäminen yhdessä. Jos Halla-ahon kantti kestää, häntä odottaa suuri tulevaisuus perussuomalaisten johtajana. Soini on varmaan harkinnut tarkkaan ennen valintapäätöstä. Nyt se on tehty. Vaihto tapahtunee parin vuoden sisällä. Älköön kukaan tunteko kateutta Jussi Halla-ahoa kohtaan. Johtajia voi olla vain yksi kerrallaan. Kentän kuuluu olla johtajalleen uskollinen.
Vapun tienoilla tutustumiskohteena on kaakonkulma:
http://www.kymenperussuomalaiset.net/uutiset.html?38
Vapun tienoilla tutustumiskohteena on kaakonkulma:
http://www.kymenperussuomalaiset.net/uutiset.html?38
Vastaukset 5
Vanhimmat
Halla-Ahosta tulee seuraava puheenjohtaja. Hyvä että Soini ja Halla-Aho kiertävät kenttää yhdessä. Näin varmistetaan maksimaalinen äänisaalis vaaleissa!
kaakon kulmaan
eipä se mie sparane vaihtamalla, sanoisin huononee
käyp niinkuin vas.liitolle siimes, kokematon, polittikka tuntematon perseellen män
no tietysti poikkeus on se, että pSSä saa mennäkkin nurin, puolue on jostain "hanurin ja navan " välistä
vennamo piti aikansa ja sitten perintö tussaroitiin, samoin käy pSSlle, ei ole polittista sanomaa
suuria sanoja ja uhoomista
Mikä siinä on, ettei totuus suomalaisia kiinnosta?
Kolme suurinta on aivan perseestä.
Hei haloo; Heinolan reumasairaalalle ei löytynyt muutamaa miljoonaa toiminnan jatkamiselle.
Kreikalle löytyi heti n. 0,45 MRD euroa, rahoja, joita emme tule saamaan takaisin.
Aivan älytöntä.
Halla-aho osoittaa fiksuutta kun on valinnut oppi-isäkseen Soinin. Juuri Soinilla on paras tietotaito puolueen johtamisesta Suomessa. Mitä joku Mäki-Ketelä osaisi opettaa Halla-aholle puolueen johtamisesta? Viimeksikin järjesti höyrypäisen keräyksen Halla-ahon EU-parlamenttiehokkuuen puolesta. Halla-aho näki että Mäki-Ketelällä on jalat irti maasta ja viisaasti kieltyäyti kunniasta.
Vain Soini peesisä Halla-aho voi kouluttautua johtoon. Soinilla on selvästi omat jatkosuunnitelmat valmiina. Hän on selkeästi valinnut kruununprinssinsä. Soini näkee Halla-ahon henkilönä joka voi vieä loppuun hänen suuren unelmansa eurooppalaistyyppisestä populistipuolueesta. Tohtori Halla-aho on se henkilö jolle Soini luovuttaa valtikkansa - joka on kuin viestikapula. Halla-aho luovuttaa sen aikanaan omalle kruununprinsilleen joka saattaa olla hänen oma poikansa.
Perussuomalaiset, olkaa lojaaleja Soinin valinnalle. Tukekaa häntä alkutaipaleella. Soini jää taustalla vaikuttavaksi Gran Ol Maniksi Halla-ahon ottaessa vastaan puolueen varsinaisen toimitusjohtajuuven.
Oläköön PerusS ja uusi johtaja Jussi Halla-aho!!
Tästä lähtien Soini on puolustanut Halla-ahoa kuin omaa poikaansa:
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Perussuomalaisten Soini ei sanoutunut irti Halla-ahon kirjoituksesta/1135241508057