Narsisti ja tekohymy

Narsistin "hymy" on sillain suu pirullisesti mutrussa sekä alahuulessa löytyy pieni v.
"nauru"tyyli on sellainen takapiruna hohottava tai räkäinen hähähähäää tyyli.
6464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä tietää. :)

Äänestä

Se oli palstan eka vappu, taitaa moni "potea" eikä ole hymy kovin herkässä? :-S

Äänestä
  • Itse olen ainakin hyvinkin hilpellä päällä täällä, vaikka onkin kauhea darra. :D
    Meinasin nimittäin ottaa eilisen uusiksi.
    Kohta avautuu ensimmäinen olut, sitten ei kun vappuhattu päähän vain ja menoksi! :)

    Äänestä

Hymyileehän moni muukin kuin narsisti, mutta lähes kaikilla narsistella on mainitsemasi kaltainen hymy.

Äänestä
  • Narsistilla on tekohymy, joka saattaa sammua salamannopeasti kun kuvittelee, ettei kukaan näe.

    Äänestä

  • Tietysti moni hymyilee samalla tavalla mutta ilman teeskentelyä,ihmistä pitää seurata pidemmän aikaa että tunnistaa naristiset piirteet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toki löytyy kirjoitti:

Narsistin "hymy" on sillain suu pirullisesti mutrussa sekä alahuulessa löytyy pieni v.
"nauru"tyyli on sellainen takapiruna hohottava tai räkäinen hähähähäää tyyli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu