miten saan puremisen pois fretiltä? Koska kun se puree niin se ei oo mtn pientäleikkinäykkimistä vaan ses saattaa jäädä ihoon roikkumaan kiinni... Onko kellään mitään vinkkejä miten saan puremisen pois? jotta ei tarvitsisi enäänkäyttää nahkahanskoja sen käsittelyssä - kiitos
Pureminen
3
420
Vastaukset
- .
Hei, meillä ensimmäinen fretti oli todella kova purija, eikä meinannut mikään auttaa. Viimein saimme neuvon, että frettiä täytyy ottaa sen löysästä niskanahasta kiinni ja laittaa rauhoittumaan kuljetuskoppaan ja tilaan jossa ei muita ole. Meillä tätä sovellittiin niin, että koppa oli tilassa jossa oli liikettä koko ajan. Näin rangaisut tuntui toimivan meillä paremmin. Sitkeällä työllä lopputulos oli mitä ihanin.
Onnea koulutukseen! joskus se vielä palkitaan :)- RiinaSaksa
Tuo kuljetuskoppaan tai häkkiin laittaminen ei ole mikään kovin hyvä tapa jos aikoo muutoinkin niitä käyttää kuin rankaisemiseen. Hanskoihin frettiä ei ainakaan kannata totuttaa sillä kohta se puree aina paljasta ihoa kun sellaista näkee.
Kannattaa kysyä fretin kasvattajalta mitä keinoja hän on itse käyttänyt pentujen kouluttamisessa ja mink' todennut parhaaksi. Kasvattaja on kuitenkin hän joka on jo tuon kouluttamisen aloittanut ( ainakin pitäisi olla ). - sitruuna30
RiinaSaksa kirjoitti:
Tuo kuljetuskoppaan tai häkkiin laittaminen ei ole mikään kovin hyvä tapa jos aikoo muutoinkin niitä käyttää kuin rankaisemiseen. Hanskoihin frettiä ei ainakaan kannata totuttaa sillä kohta se puree aina paljasta ihoa kun sellaista näkee.
Kannattaa kysyä fretin kasvattajalta mitä keinoja hän on itse käyttänyt pentujen kouluttamisessa ja mink' todennut parhaaksi. Kasvattaja on kuitenkin hän joka on jo tuon kouluttamisen aloittanut ( ainakin pitäisi olla ).Puremisesta voi yrittää tehdä fretille epämielyttävää suihkuttamalla iholla sitruunan hajuista hajuvettä. (tai sitruunaa)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653286- 1422327
- 921868
- 1711559
- 861439
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741399- 691182
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341088