Istuskelen Huoneella

Haluaisitteko loimaalaiset äkkirikastuneet konnat, yrityksenne myyneet, tai muuten roistorahojanne piiloittelevat saada niistä kunnon koron? Toimimme samoin kuin Wincapita, mutta nyt pääsette heti pyramiidin huipulle pettämään toisten rahoja.

Istuskelen Huoneella ja henkilökunta kyllä tietää ohjata luokseni......
8752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä on pienin sijoitus, jolla pääsee mukaan? Pitääkö olla jokin suosittelija, vai onko kaikki aivan "vapaata markkinataloutta"? Itseäni kiinnostaisi sijoittaa 100 tonnia tai ehkä parikin. Raha on hieman harmaata.

Äänestä
  • Älä kuule tuota häiriötä pikkurahoillasi noille. Siellä pitää olla miehet, jotka ovat tehneet miljoonansa autolliikeiden, teurastamoiden ja maakeinottelujen kautta.
    Käy vain osuuspankissa. Siellä ne ryöstää sijoituksen alkukustannuksina kyllä riittävästi. Ei sulta sitten jää ryöstettäväksi enää Tapiolaan tai Sampoon sijoituksiin.

    Äänestä

Eikös tämä olekin joku vitsi? Toisin ollessa miksei poliisi tee mitään ja hajota rikollisliigaa?

Äänestä
  • Mikä poliisi Ulvilan "kaiken hoksaavat älyköt" vai "Loimaan holmesit horkassaan"? Missä näet jonkun rikollisliigan? Kyllä enemmän sun rahaa karkaa vakuutusyhtiöihin ja pankkeihin Loimaalla muka rehellisesti.

    Mitä luulet pikkuisen Jyrki Kataisen ja uuniperunapalli-Vanhasen tekevän, kun työntävät reikan konnille ja juutalaisille pankkiireille meidnä rahaa 1 600 000 000 euroa?

    Äänestä

Ei täällä ole roistomaisesti rikastuneita! Me kaikki rikkaat olemme miljoonamme ansainneet kovalla työllä ja yrittämisellä. On tehty 38 tuntisia päiviä ja pikkuisen onnella keinoteltu alkuun ja loput meneekin sitten verkostumisen voimalla. Ei siihen tarvita konnuutta, kuin ehkä pikkuisen.

Äänestä

Montako miljoonaa on tullut?

Äänestä

rauhassa jonninjoutavien horinoidesi kanssa.Tikusta ei juuri kannata tehdä asiaa!

Äänestä
  • joo rahasa on kysymys! Raavi päästäsi vain tikkujasi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt koona rahoiksi kirjoitti:

Haluaisitteko loimaalaiset äkkirikastuneet konnat, yrityksenne myyneet, tai muuten roistorahojanne piiloittelevat saada niistä kunnon koron? Toimimme samoin kuin Wincapita, mutta nyt pääsette heti pyramiidin huipulle pettämään toisten rahoja.

Istuskelen Huoneella ja henkilökunta kyllä tietää ohjata luokseni......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu