Taas on eksoottisia nimiä listalla:
-Dogancay Mustafa Kemal
-Faid Hisham Mohamed Hassan
-Ruusurinne Dimitri Allan
-Yang Wen Jin...jne...
Jostain kumman syystä vähemmistöillä on melkoinen yliedustus näillä listoilla?
-Dogancay Mustafa Kemal
-Faid Hisham Mohamed Hassan
-Ruusurinne Dimitri Allan
-Yang Wen Jin...jne...
Jostain kumman syystä vähemmistöillä on melkoinen yliedustus näillä listoilla?
Vastaukset 13
Vanhimmat
lista esiin, ni huomataan että perus, eli kanta-suomalaiset ovat suurin ryhmä tuolla listalla.
Saahan noita erikoisia nimiä hakee jos niin tahtoo, mutta ei sillä väittämäsi todellisuuden kanssa, ole mitään tekemistä.
Romani on muuttamassa Ruotsiin
Vähemmistöillä näkyy olevan myös melkoinen yliedustus liike- ja yritystoiminnassa. Siis toisin kuin kantapersuilla, jotka odottavat, että yhteiskunta taluttaa joka askeleella.
Oon sen romaanin entinen duunari ja se piti meitä 40 äijää leivässä monta suvee! Ei mitään huonoo sanottavaa.
Sama juttu Duunari_ muutamilla työmailla olin hommissa aikoinaan ja hyvin suju kaikinpuolin.
Kun mustalaisämmät tulee kauppaan ne saa aina henkilökohtaista palvelua myyjät ja vartiat lähtevät välittömästi perään että ei heti kauppa tyhjenisi tavaroista.
Minäkin tiiän tuon romaanin. Paljon aikoinaan hälle työtä tehny. Pelkkää hyvää vaan miehestä sanottavaa.
Ainoa hyvä mustalainen on kuollut mustalainen ja tämä pätee somalihin myöskin.
Ja myös rasistisiin natsipersuihin ...
Myös kuunatseihin. Niitä on paljon nykyään liikenteessä, joten niitäkin kannattaa varoa samoin kuin natsirasisteja.
Kyllä ihmiset jaksaa! Ai mun päiviä... Minäkin haluan eksoottisen nimen ja muuttaa täältä hyvinvointi valtiosta.. hah hah hahhh!!
Miksiköhän se Soini on lentokiellossa ?
Pari turkkilaista yksi kiinalainen ja 1 manne