Kokoomus nimittänyt supon ja poliisin johtoon omat miehensä. Kansan luottamus poliisiin heikkenemässä? Tuleeko ohranan toimia? Ei kai?
Kokoomus politisoi poliisin
ylepoli
4115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
saamaan aina omia ,jos mahdollista. Jäsemkirjalla
Myös YLE:ssä on kokoomuksen pamppu päättämässä asioista jatkossa joten julkisuudessa ei näy pahemmin porvarihallitusta kritisoivaa materiaalia... siellä näytetään vain kuinka hienoa työtä hallitus on tehnyt. Kelaankin junailtiin porvaripelle päättämään että kenelle poliitikolle seuraavaksi ohjataan Kelan maksamat vaalirahoitukset (Kela oli myös yksi viime vaalien vaalirahoittajista porvarien riveissä mikä on täysin käsittämätöntä).
Rikollisia koko hallitus täynnä ja perustuslaissa mainittu kansan valta on tuhottu! Vain 26% pitää Vanhasta enää luotettavana ja Kataiseltakin sekä muiltakin porvareilta hävisi äänestäjät.
ei enää kohta ole kokoomuksen toiminnan vuoksi.
ajaa jäsenkirjapokoidensa etuja