miksi raiskaajia

pidetään mieleltään terveinä eivätkä he tarvitse pakkohoitoa neurolepteillä?
4121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miks kiusaajat ei tarvitse pakkohoitoa ja lääkkeitä, vaan miks kiusatut ketkä ei oo tehny mitään tarvitsee pakkohoitoa ja lääkitystä? Mua ollaan kiusattu koulussa pahasti ja masennuin ja ahdistuin siksi et mua kiusattiin jouduin jopa suljetulle osastolle saakka oon syöny neuroleptejä ja mielialalääkkeitä ja oon ollu pakkohoidossakin. Kiitos kiusaajille. Jos mua ei oltas kiusattu en ois joutunu hoitoon.

Äänestä
  • eivät ole syypäitä sinun pakkohoitoon vaan psykiatrit.

    Äänestä

korpin silmää noki.

Äänestä

lääkäri, poliisi, ministeri
Näiden ei tarvitse ottaa stressiä, kun laki oikeuttaa heidät rikollisuuteen ilman pakkohoitoa. Heille kuuluisi määrätä neuroleptikuuri, että oppisivat ottamaan vastuun sanoistaan ja teoistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


normipäivä? kirjoitti:

pidetään mieleltään terveinä eivätkä he tarvitse pakkohoitoa neurolepteillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu