Delta-autosta ei meinaa saada enää Alfan varaosia. Autolla on kuitenkin Delta-auton myöntämä 5v takuu. Tällä keinolla Delta-auto yrittää ilmeisesti väsyttää Alfan omistajat tavoitteenaan se, että takuukorjaukset tehtäisiin nykyisessä merkkiliikkeessä. Olen odotellut n. 2,5 kk omaan Alfaani osia. Onneksi autolla voi sentään ajaa. Korjaamopäällikkö lohdutti sillä, että jonkun Fiat on jo seisonut yli kuukauden, kun Delta ei ole saanut hommattua takuunalaisia osia. On sääli, että surkea firma pilaa niin upean auton maineen. Onko kellään kokemusta, kuinka AutoFennican jälleenmyyjät ja korjaamo toimii?
Alfan varaosat/Delta
8
830
Vastaukset
- rdyfn g
takuuna fennicalla onkin toinen juttu. Antavat takuun vain itse maahantuomilleen.
- Ruplat jonoon
Rahalla osia saa,mut taitaa olla firma taas pers auki.
- Alfisti
Itselläni Delta-Espoo on toiminut hyvin varaosa- ja takuuasiossa, sinne vaan soittoa.. Sinänsä mitään ihmeitä ei ole ollutkaan mutta pienemmätkin asiat on hoidettu mallikkaasti.
- Revanssi
Ei saanut supersprintin pakosarjaakaan. Kaks kuukautta oottelin, kun myyjä ilmoitteli, ettei tuottetta enää valmisteta. Hyvä, jos rahat sai takasin.
- Marmitte
...Marteliukselta? Tosi kurja, jos Supersprintin pakosarjaa ei enää valmisteta. Suunnittelin nimittäin tulevan puolisarjan vaihdon yhteydessä hankkia ko. valmistajan pakosarjan 156 TS:iin.
Kerro, jos tiedät asiasta lisää
- nftn
toimii. Kaikilla Fennican maahantuomilla on kolmen vuoden takuu. Jos olet ostanut Deltasta on takuuasiasi vain ja ainoastaan Deltan vastuulla. Fennican jälleenmyyjä kyllä korjaa autosi maksua vastaan. Eli ensin pyydät Deltasta kirjallisena vikadiagnoosin ja aikatulun. Sen jälkeen selvität mikä on kohtuullinen korjausaika ko. vialle. Sen jälkeen velvoitat Deltan hoitamaan asian kuntoon siinä ajassa. Jos ei onnistu. Korjautat auton muualla ja perit oikeusteitse laskun Deltalta.
- tie täjä
ja ehkä kallistakin, mutta totta. Hävinnyt toki saatetaan velvoittamaan maksamaan vastapuolen kulut.
- Juissari
On kokemusta, Fiat odottanut Autokeskuksen osia nyt 2kk...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666