Jos Kreikassa sosiaalistit olis ajaaneet maan konkurssitilaan,

niin uskon ,että porvari hallitukset eivät moista tukea olisi Kreikalle esittäneet, mutta kun sen teki porvarit, niin pitäähän porvari huijarin tukea toista porvari huijaria! Valheella ja vääristelyllä, millä porvarit yleensä asioita ajavat ja pääsivät EU:n. On todella vastuutonta politiikkaa Olli Rehnin laisilta porvari huijareilta.
5100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hehän ajoivat vai eikö siellä ole sosialistihallitus?

Äänestä
  • sosialisti hallitus aloitti, kun maa ajettiin konkurssiin. Aivan kuten Islannissakin. Porvarit on sanalla sanoen Hunttalan Matteja, joka aikoinaan 90-luvulla kirjailijan mukaan aikoi ostaa koko Suomen!

    Äänestä

Johan vitsin murjaisit. Kreikassa on nimenomaan sossut vallassa. Porvarit olisivat osanneet hoitaa asiat kuntoon. Valehtelemalla ne eivät kuntoon tule,sen huomasi varmaan nyt viimeistään Kreikan sossuhallitus.

Äänestä
  • varsinaiset konkurssiin ajat oli Kreikan porvarit! Kuten Islannissakin! Jos tosiaan pidät sitä vitsinä,niin ei porvarina paljoo naurttaisi!

    Äänestä

Demuihin taas menee.Lipposeen tämäkin moka?

Tätä "nettosaamista" se Lipponen jakso kuuluttaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varma kosto kirjoitti:

niin uskon ,että porvari hallitukset eivät moista tukea olisi Kreikalle esittäneet, mutta kun sen teki porvarit, niin pitäähän porvari huijarin tukea toista porvari huijaria! Valheella ja vääristelyllä, millä porvarit yleensä asioita ajavat ja pääsivät EU:n. On todella vastuutonta politiikkaa Olli Rehnin laisilta porvari huijareilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu