Onko tämä nyt sitä kenkiin nussimista? Hävetkää.
http://www.hs.fi/juttusarja/viikonjuttu/artikkeli/Kommariperheen pojasta tuli koomikko/1135256472043/?cmp=tm_etu_teemanosto
Oltiin viime viikolla Mynä-mäellä kuvaamassa ja mentiin Heikin kanssa roolivaatteissa ja maskeissa syömään kebabia. Meillä oli päällä vielä Yleisradion lämpötakit, jotka näyttää puistorunkkarin takeilta."
Kebab-ravintolassa samaan aikaan olleet teinitytöt tunnistivat suosikkikoomikon.
"Ajattelivat varmaan, että nyt siinä on se Hirviniemi tullut kaverinsa kanssa tänne juopottelemaan ja että on se pahan näköiseksi mennyt ja varmaan se julkisuus tota teettää."
Kun Hirviniemi ja Pitkänen jatkoivat markettiin ostamaan iltaoluita, kebabin tytöt olivat hälyttäneet paikalle parikymmentä ikätoveriaan.
"Yhdellä soi puhelimesta 'tortut kostuu, tortut kostuu'. Pääsin jo pihalle, niin yksi tuli kysymään, että 'ootteks te menossa Pallivahaan, sori mä vähän kuvaan teitä'."
Hirviniemi ajatteli käskeä nuoria poistumaan, mutta malttoi mielensä.
"Heti olisi ollut lehdessä, että koomikko haistatteli lapsille. Ne huuteli, että 'heitä rööki' ja 'ota suihin, Marja Tyrni'. Me oltiin Heikin kanssa siinä oluet sylissä ja rööki kädessä, ja se oli ahdistavaa. Ei sellaista ole muualla sattunut. Ehkä Mynämäellä on vähän erilaista."
HS. 29.04 mynämäkeläiset perseestä.
pers-erkki
0
283
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981