LTS ja kassa

Kuinka liiketoimintasuunnitelmassa lasketaan 1-3kk kassavarat? Kiinteät kustannukset hoituu, mutta minkä perusteella kassavarat lasketaan? Kyseessä on yritys jonka koko pääoma on vierasta.

Ja vielä, kuinka kassareservi lasketaan?
1342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on yhtä kuin käteinen tai siihen verrattavissa,helposti käteisesti muutettavissa oleva tase-erä. Niiden perusteella lasket...paljonko tulee käteistä ja paljonko menee käteistä 1-3kk ajanjaksona.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maaliin jos pääsis kirjoitti:

Kuinka liiketoimintasuunnitelmassa lasketaan 1-3kk kassavarat? Kiinteät kustannukset hoituu, mutta minkä perusteella kassavarat lasketaan? Kyseessä on yritys jonka koko pääoma on vierasta.

Ja vielä, kuinka kassareservi lasketaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu