MTV3:n uutiset

Saammekohan taas kuulla klo 22 uutisissa, että juuri saamamme tiedon mukaan elintarvikealan lakkosovintoehdotus on hylätty. Kirjoitin tämän klo 19.01
7214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No, jos tämä olisi ollut veikkauksen pelinä, niin lakon alkaminen ei olisi missään vaiheessa saanut 1,05 suurempaa kerrointa. Vaikka tuo 1,05 olisi myös ollut selvä ylikerroin asialle...

Äänestä

Ei muuta kun antaa 1.6 miljaaardii muille. Perkuleen tyypit vois hoitaa ees maan asiat stondikseen. Lakot on ihan OK, kuhan koskis rikkaitakin tasasesti. Lakko "sovittelia" saa varmaan kivat liksat, kun vähän AINA VENYY noi neukkailut. Haisee koko homma jo muutenkin.

Äänestä
  • maaperällä kohteita johon tuon rahasumman voisi kohdentaa! Mutta ei!!!! EI EI EI EI! Perkeleen sikahallitus vaan jakaa rahaa muualle, ihan kuin ei köyhyyttä olis muuten omassa maassakin.
    Ja herrat kukkoilee nyt siihen malliin että kohta tuleepi varmaan kansalaiasten kapina!

    Äänestä

Vituttaa toi maikkarin mielipiteen rajoittaminen eli sensuuri ! Tästäkään asiasta voi keskustella siellä kommentoinnissa, kun on väärät mielipiteet ilmeisesti !

Äänestä
  • mut maikkari on porvarimedia joten mitä muuta voit odottaakaan kuin sensuuria sensuuria.

    Äänestä

  • Taitaa tää sensurointi olla peruja tuolta Alma-median ajoilta. Aamulehden nettisivuilla käy kovalla kädellä sensuuri, jos kommentti ei miellytä lehden näkökulmaa. Kommentteja, jotka sisältävät herrjauksia tai rasismia tai jotain vastaavaa, ei kuitenkaan sensuroida.

    Äänestä

  • dghjdgjdgj kirjoitti:

    Taitaa tää sensurointi olla peruja tuolta Alma-median ajoilta. Aamulehden nettisivuilla käy kovalla kädellä sensuuri, jos kommentti ei miellytä lehden näkökulmaa. Kommentteja, jotka sisältävät herrjauksia tai rasismia tai jotain vastaavaa, ei kuitenkaan sensuroida.

    ihan saman sensuurin ja harhaan johtavia "uutisia" julkaistaan. Olen boikotoinut jo kauan alma mediaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ewewewewe kirjoitti:

Saammekohan taas kuulla klo 22 uutisissa, että juuri saamamme tiedon mukaan elintarvikealan lakkosovintoehdotus on hylätty. Kirjoitin tämän klo 19.01

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu