Siinä Wagnerissa on sitä jotakin kun aamuisin pääsee kurkistamaan lehdestä tuon avioparin arkea. Wagneria katsellessa tulee väistämättä aina joulukinkku mieleen tai kesäiset grilliherkut kunnon kaslerpihvien kera.
Vivin ja Wagnerin onnea
Börjesetä
7118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kun ruoka- ja kaljatehtaat menevät lakkoon ? Ei ole possulla jääkaapille asiaa eikä lähimpään baariin.
että he huolehtivat kokkaamisesta ja varsinkin grillaamisesta. Oikeastaan muussa ne ei olekkaan mestareita.
Mutta kun siirrytään henkisyyden puolelle niin kyllä mestari grillaajat löytyvät Ämmä joukosta.
löytyy siihen apu ?
sitte kykene hankkimaan uutta ja tuoretta iän ryvettämän rupsahtaneen ongelmavyyhdin tilalle.
baaritiskillä jollekkin ladylle,että muijani on repsahatanut vanha ongelmavyyhti ja haluan uutta ja nuorta lihaa tilalle, jäisit nopeasti yksin juttuinesi ja todennäköisesti sammuisit siihen tiskille.
Tapanani ei ole mennä paskat housuissa parturiinkaan joten en toki kaatokännissä iskeydy nuoren lihan kimppuunkaan.
Totta ja vakavasti puhuen sitä on ex-riivinraudan jäljiltä(uskon monien allekirjoittavan tämän)yleensä niin "haavoilla ja arpeutuneena"että jopa nuori liha ei ihan heti kiinnosta kuin "siinä mielessä".