Kaipaisin kokemuksia Mäkkylästä. Meille on tarjottu
vuokra-asuntoa Sepänharjuntien luhtitalosta.
Olisin myös kiitollinen, jos joku tietää kyseiseen
taloon liittyen jotain. Ylöjärvi on alueena
meille entuudestaan vieras eli kommentteja
kovasti toivotaan.
Mäkkylä
8
1601
Vastaukset
- kateellinen
Uusia taloja hienolla paikalla. 10 minuuttia polkupyörällä Elopellolle ja Lielahden pellolle.
- Asuntilan alma
Ainakin ennen on niitä kyseiselle aluelle rakennettuja vuokrakämppiä joutunut hakemaan? Jos niitä jo nyt tarjotaan joillekkin ilman hakua,niin haiskahtaa,että alue on "slummiutumassa"ja tulijat karttavat ko. aluetta.
Ps. Jos nyt kuitenkin alueelle muutat,sido ainakin polkupyöräsi kettingillä kiinni vähintään valaisin pylvääseen jos aio aamulla pyöråillä vaikkapa sinne Eloon.- epätietoinen4
Kiitos vastauksista! Kirjoitin epäselvästi eli olemme kyllä hakemuksen laittaneet ja nyt siis meille ehdotettu tuota asuntoa. Lisää kokemuksia ja mielipiteitä haluaisin vielä kuulla.
- kateellinen
epätietoinen4 kirjoitti:
Kiitos vastauksista! Kirjoitin epäselvästi eli olemme kyllä hakemuksen laittaneet ja nyt siis meille ehdotettu tuota asuntoa. Lisää kokemuksia ja mielipiteitä haluaisin vielä kuulla.
Tuo edellinen kommentti tuli Siukolantieltä. Ei kannata välittää. Jos noin siististä paikasta saa uuden asunnon niin ei kannata jarrutella.
- asuinpaikka
Mäkkylän alueesta ent tarkemmin tiedä, mutta kokonaisuutena Ylöjävi on ihan mukava ja rento paikka.
- nettu viikeri
ylöjärven liikenneympyröissä oli eilen kamala ruuhka
- kanna tukkaa
no siis ylöjärvihän on aika paska paikka eikä sinne kaivata mitään rikastuttajia
itse kuitenkin olen viihtynyt - Volvopersoona
Kaava-alueelle panostetaan. Parhaillaan otetaan hajakylien valot pois. Jos perunatilalta aiot sitten perunoita, niin varaudu pimeään sivukylän raittiin.
Mutta slummialueella menee hienosti. Kaikki hajakylien veroeurot käytetään slummialueelle ja kaupungintalon kohdalle rotvallikivien kiillotukseen. Toistaiseksi.
Sipilä on seuraava pääministeri. Tyhjäntoimittajavirkamiehiä vähennetään aluksi 20.000. Suomesta. Se on signaali. Jos ei homma ja asiakaspalvelu ala sujua, poistetaan toiset 20.000 tyhjäntoimittajaa. Näin jatketaan, kunnes on saavutettu tervehtymisen rajapyykki.
Kommunistit vapisevat kuin haavanlehti. On syytäkin. Kannattaa vaan kaivaa se sammaloitunut Lada kuusen alta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4573908Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181662- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991388Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 501276
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441059
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331047