Keskustan pesä puhdistettava

Vieläkään ei ole kerrottu kaikkea Keskustan rahoituksesta. Eilen tuli ilmi, että poliisi tutkii onko Sukari lahjonut Kanervaa. Poliisin olisi syytä myös tutkia onko Sukari, Kakkonen ja Merisalo lahjoneet Vanhasta, Väyrystä ja muita. Vain avoimmuudella saadaan pesä puhdistettua.
277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.

että perunakellari taas kutsuu!!!!!

.

Äänestä

Kyllä lahjovat liikemiehet tietävät ketkä ovat otollisimpia rahalla vaikuttamisen kohteita l. moraalikäsitykseltään venyviä.
Siinä suhteessa Kanerva ja Tiura ovat omaa luokkaansa. Vanhasesta on vaikea sanoa mitään, Väyrysen uskon vanhana kettuna väistävän karikot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhakossi kirjoitti:

Vieläkään ei ole kerrottu kaikkea Keskustan rahoituksesta. Eilen tuli ilmi, että poliisi tutkii onko Sukari lahjonut Kanervaa. Poliisin olisi syytä myös tutkia onko Sukari, Kakkonen ja Merisalo lahjoneet Vanhasta, Väyrystä ja muita. Vain avoimmuudella saadaan pesä puhdistettua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu