Kyöstin viime päivät eivät ole menneet vetojen kannalta ihan putkeen, mutta lannistumaton Kyösti jatkaa entiseen malliin kohti uusia vastoinkäymisiä! Alla olevassa rivissä ovat Ligue 2:n todennäköisimmät voittajat. Olisi ihme, ellei Vannesahan kerroin laskisi ennen iltayhdeksää, siksi Kyösti lykkäsi rivinsä sisään jo näin aikaisin. Jääkiekkopeliin ei ole järkiperusteluja, mutta oletan USA:n nuorten kaverien suhtautuvan peliin riittävällä vakavuudella. USA johtaa vähintään maalilla ennen loppua ja tekee viimeisen tyhjiin? On sinänsä mielenkiintoista nähdä, minkälaiset puitteet sakemannit ovat saaneet rakennettua pelille, sillä sehän pelataan Schalken futisareenalla kymmenien tuhansien katsojien keskellä!
Kyösti kyllä tiedostaa, että jotkin pikkumaat tulevat tekemään kiusaa isommilleen--kuten yleensä varsinkin kisojen alkuvaiheessa--mutta silti Kyöstiltä löytyy luottoa USA:han. Kyösti tunnustaa, ettei ole pahemmin ehtinyt scoutata MM-kisoja, joten kovin vakavasti Kyöstin jääkiekkojuttuja ei kannata ottaa.
108 USA - Saksa 1 Merkki: 1, Kerroin: 2,00
115 Istres - Nimes Merkki: 1, Kerroin: 1,70
117 Strasbourg - Le Havre Merkki: 1, Kerroin: 1,70
119 Vannes - Laval Merkki: 1, Kerroin: 1,80
Kokonaiskerroin 10,40
Kaikkien tuulipukurivien äiti
4
284
Vastaukset
- veijokokkeri
Tuo kerroin 2.00 on ihan ok, vaikka tosin Saksa voi paha olla varsinkin kotiyleisön edessä. Mutta eiköhän Usa sen pari maalia enemmän tee kuin saksa, vaikka väkisin..
Tuohon USAn Ranska peliin ei varmaan kannata perustaa liikaa.Eka peli tolla porukalla mut silti vaan 1-3 voitto ja tappiolla ekan erän jälkeen.Tekis niin mieli yrittää Saksaa mut ota näistä ny sitten selvää?Kerroin houkuttaa mut onko USA ihan eri taas sitten "tosipeleissä"?
- x-män
tonitakala kirjoitti:
Tuohon USAn Ranska peliin ei varmaan kannata perustaa liikaa.Eka peli tolla porukalla mut silti vaan 1-3 voitto ja tappiolla ekan erän jälkeen.Tekis niin mieli yrittää Saksaa mut ota näistä ny sitten selvää?Kerroin houkuttaa mut onko USA ihan eri taas sitten "tosipeleissä"?
Eipä tästä selviä kuin pelaamalla X-ä suuren urheilujuhlan avauksen kunniaksi..
- on se ettö tuta noin
No niin. USA ei tule lyömään Saksaa kahdella maalilla. Aina arvoituksellinen AVAUSPELI ja kotiyleisön hurmos siivittää Saksan vähintäinkin tasapeliin. Kannattaa ottaa huomioon se tosiseikka, että nämä "numeroa suuremmat" suosikkimaat hitsautuvat yhteen vasta myöhemmässä vaiheessa, kun saavat alle pari "harjoituspeliä." Eikä USA:n roosteri missään tapauksessa vakuuta - lähinnä keskinkertaisia pelaajia, muttei mitään supertähtiä. USA:lla alla vasta yksi harjoituspeli, eikä siinäkään mitään ihmeitä nähty, joten tässä avauspelissä ei USA:n puolelta mitään hienouksia nähdä. No, myöhemmin tuo selviää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617