Tänään kuulin uutisista YLE:n uuden johtajan palkasta, jota korotetaan 50% ??? Onko Totta, vai kuulinko oikein. Miehelle palkkaa lisää vaikka mitään näyttöä toiminnasta ei vielä ole ollut. Hei Suomalaiset ettekö huomaa olla kohtaan Kreikan mallissa , tavallinen kansa puurtaa muttA PÄÄTTÄJÄT nimittävät kavereita virkoihin ja tupla palkat? Lupamaksuja maksanut 30-vuotta mutta nyt loppuu. Menoa ei lopeteta jollei porukalla toimita. VOIKO JOKU PERUSTAA KANTAA OTTAVAN SIVUN MISSÄ VOISI KIRJAUTUA JA PITÄYTYÄ MAKSAMASTA LUPA MAKSUJA .EIHÄN OLLA VIETÄVISSÄ SUOMEN KANSA, EIHÄN .
Yle
EEVA 53
4111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
selkänahasta YLEn johtajan palkka on revitty. Jos duunari haluaa katsoa televeisiosta MTV3:n tai Nelosen kanavia, niin hänen on PAKKO maksaa YLEn paskaohjelmista.
YLEn erityisoikeudet pitää poistaa ja koko laitos pitää myydä pois. Myyntivoitto pitää käyttää valtionvelan lyhentämiseen. Siinä olisi aitoa kapitalismia.
on toimittu jo pitkän aikaa!
Veromarkoista ansionsa saavat vaan vetää huippuliksaa ja yksityissektori maksaa!
Kansanedustajat, ministerit, virkamiehet, etc.
YLE VERON kautta myös kaikki YLE:n työntekijät, hallituksen propaganda kanavat on pakko maksaa!
Tässä maassa ei ole vapautta edes siinä että mitä ohjelmia katsoo!
Kiitos vaan Mahti Ahnesaari kun aloitit tämän palkkojen korotus automaatin ensin itsellesi ja ...
yle-maksua on korotettava tämän älyttömän palkkaratkaisun takia. Ja vielä kaiikien talouksien pakko maksaa vaikka ei olisi sähköä eikä minkäänlaista vastinetta maksulle.
joku puolue kannattaisi YLE:n yksityistämistä niin äänestäisin heti.