Mokkula jumittaa Helsingissä

Ärsyttää.

Aivan sama, mitä tekee, asentaako uudestaan jne. Mokkula tiputtaa langalta koko ajan. Aivan uskomatonta. Joudun tekemään niin, että lopetan Mobile Partnerin prosessin ja käynnistän sen uudelleen. Se auttaa useimmiten. Aina ei sekään auta. Joudun tekemään niin joskus monta kertaa tunnissa. Paska systeemi. Tämä on toiminut kohta kaksi vuotta melkein koko ajan normaalisti, mutta nyt jumittaa oikein urakalla ja näyttää olevan samoja ongelmia muillakin.

4

522

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12+8

      kylläkin tilapäiseen käyttöön reissussa.Ei se ainoana tule toimiin ikinä vaikka operaattorit niin kusettaa sori vaan.Mitä enemmän niitä on sitä hitaammaksi linjat käy ja pätkii lisää.

      • kureee2

      • hassu2+12
        kureee2 kirjoitti:

        Nämä mokkulat on kyllä perseestä, sain omani aikanaan toimimaan kun hankin tuollaisen softan: http://www.jyketek.fi/mbb

        Kiitti linkistä!


    • code3

      Mokkulalinkkien kapasiteetti on tullut maksimiin jo ajat sitten, mutta liittymiä myydään lisää jatkuvasti, ei ihme jos ei toimi. Kokeile klo 4-6 välisenä aikana auttaako asiaa, jos ei sitten voi olla muutakin häikkää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      121
      8634
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5174
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      25
      3462
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2384
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      123
      1654
    6. 60
      1589
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      182
      1436
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1367
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1119
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      20
      1052
    Aihe