Kaikki sodat hävitty ja nyt tappio Tanskalle. Fennolla on häviämisgeeni.
Fenno häviää aina
näin on.
13133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä se minun mielestäni on torjuntavoittogeeni, varmaankin meidän suomalaisten erityispiirre. Nytkin torjuttiin vielä suurempi tappio.
Tanska sai niin pahasti turpaansa Saksalta kaksi kertaa. Ensin meni Schleswig-Holstein ja sitten tuli taas juuttipellelle turpaan 1940.
Ja mitä tuohon jääkiekkoon tulee NIIN SE OLI TANSKAN ENSIMMÄINEN VOITTO SUOMESTA! YMMÄRRÄTKÖ TYHMÄ SVEKKO HOMO!
Huomenna ylempirotuiset voittavat fennot mennentullen. Deutschland, Deutschland über alles!
Suomi voitti jo aiemmin tänä vuonna Olympia pronssia. Voitettiin mm. ruotsi.
Olympia pronssi riittää meille ihan hyvin yhdelle kiekko kaudelle. Se on arvokkaampi saavutus kuin tämä amatöörien maailman mestaruus kisat ja vaikkapa MM kulta.
Eikös Suomi pudonnut kisoista? Siis käsittääkseni Suomi ei pelaa.
Nooh mitäpä väliä. Suomi voitti Saksan Vancouverissa ja se riittää.
"Syystä tai toisesta emme ole pärjänneet haluamallamme tavalla suomalaisia vastaan. Jossain vaiheessa me sentään pystyimme laittamaan Suomelle paremmin hanttiin, mutta siitä on vierähtänyt turhan pitkä aika. Suomi on meille hankala vastus."
http://yle.fi/urheilu/lajit/jaakiekko/mm_jaakiekko_2010/2010/05/saksan_valmentaja_janoaa_lisapisteita_leijonilta_1668372.html
poista sitä tosiasiaa että hurrit ovat sisäsiittoisia,se on oikeasti todella VAKAVA ASIA.
Tänään tulee uusi tappio!
Katsotaan tuleeko ahvenanmaalainen HINTTI! Keskity vaan sen asepalveluksen suorittamiseen äläkä livistä siitä svekko paska!
Kato, hampaaton on herännyt! Oliko vaippa märkä?
Svekko paska näköjään aamun lääkehuuruissa. Älä vaan ota viinaa pillereiden kanssa. :D
Tala on pahalla päällä. Tuliko paskat sänkyyn?
Rautalapiolta on taas lääkkeet jäännyt ottamatta.