Halutaan vuokrata rinkka naiselle

minimax

Elikkä jos jollain olisi vuokrata rinkka, joka sopisi 157cm pitkälle naiselle jolla on vyötärön ympärystä noin 90cm (siitä luun yläreunasta mitattuna) Yritin etsiä netistä muttei silmiini osunut yhtään. (liekkö sokea) Reissun ajankohta olisi tuossa heinäkuun puolivälissä, vko 28 mitä luultavammin, ja kestoltaan viikko (5-7pvää) Ja mikäli sillä nyt merkitystä olisi niin hetta-pallas on varmistumassa reitiksi.

2

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      Varmaan kannattaa ostaa oma kunnon rinkka. Alle 200€ saa todella hyviä rinkkoja, suosittelen deuteria. On niin hyvä selkään, että voi pitää vaikka koko päivän selässä. Partiokaupoissa on laajat valikoimat ja niitä vois siellä testailla.
      Rinkkaahan voi jatkossa käyttää matkoilla, esim junalla matkustaessa todella kätevä, jos ajattelet, että rinkka jää ilman käyttöä. Ja tuleehan niitä uusia reissuja aina.

      • minimax

        Joo en usko että kannattaa sijoittaa tuota 200e rinkkaan jonka käytölle ei ole mitään takeita tuon yhden reissun jälkeen. Vaimo siis lähtee mukaan periaatteella ''varmana uskallan''. Muutoin hän ei luontteeltaan ole mikään metsän mönkijäinen ja en olisi yhtään varma että pitää kokemuksesta. =)

        Ps:sain lainarepun jo joten kiitos vaan kaikille....ai niin ei kukaan ees tarjonnut =DDDD


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9167
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      56
      4809
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4501
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      53
      2823
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1546
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1336
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1276
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1222
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      42
      1202
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      169
      1144
    Aihe