Näin yksinkertaista se on.
Oletko Muslimi ja jos olet miksi? Jos et, niin miksi et?
Oletko Muslimi ja jos olet miksi? Jos et, niin miksi et?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
-koska islam tarjoaa palkallisen mullahin wirkapaikan kenelle tahansa joka tunnustaa maaratyt sanat, jotka israelin Jumala on kieltanyt. -(siis warma pomon paikka helpolla)
-koska muutkin lahelta ovat kaantyneet islamiin.
-koska ei itse tarvitse ajatellah.
-koska muslimiksi kaantynyt saa kaikki synnit anteeksi jopa etukateen.
-ja sitten viela ne neitsyet! ja kielletyt asiat viineineeen....ja pikkupojat..
-saa puhua taqiyaa niinkuin ennenkin nyt oikein luvalla..
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=58235&c=11
-eikos ole huva kauppa? ha-ha..
syntymässä kaikki on muslimeja.Jotkut tulevat harhaanjohetuiksi myöhemmin-esim. kristinusko ja buddhalaisuus ja mitä näitä on.Kun käännyt muslimiksi (teese) palaat vain kotiin.
muzlimit ovat saastuttaneet sen..muzimienn koti on saudi-arabiassa!
MENKAA KOTIIN!
muslimin koti on koko maapallo..;)! olet vaan viearas kodissani
Tama maailma on annettu saatanalle...
han sanoo vasemmistolaisille;
muslimi, siis palasin Islamiin 7 vuotta sitten. Syy: mietin elämän merkitystä ennen kuin palasin Islamiin ja Jumala antoi minulle sen verran järkeä että tajusin viettäneeni 25 turhaa vuotta.
Peace
propagandaa! Miksi te muslimit tuputatte jatkuvasti tuollaista valhetta, että kaikki ihmiset syntyvät muslimeina??? Teillä ei ole, ettekä tule koskaan saamaankaan mitään tieteellistä näyttöä väitteenne tueksi. Mihinkään uskonnollisiin uskomuksiin kääntyneiden tai "käännytettyjen" naisten kohdut eivät ole mitään "uskonnollisia automaatioita". Vanhempien uskonnolliset uskomukset eivät siirry verenperintönä jälkeläisiin vaan vasta KASVATUKSEN seurauksena!!!! Jokainen lapsi, riippumatta siitä minkä uskoisista vanhemmista on syntynyt, voidaan kasvattaa minkä uskoiseksi tahansa! Teidän muslimien väitteet tässä( kin) asiassa ovat islamilaisen aivopesun tuotosta. Islaminuskomus yrittää liittää islamiin kaikki ihmisen elämänkaareen liittyvät vaiheet, syntymästä kuolemaan ja vielä tuonpuoleisestakin helvetit ja paratiisit!
eikohan sita mieti jokainen ajallaan. Olen tutkinut sita juutalaiselta kannalta, kristittyjen ja islamin nakokulmasta. ainoa joka makes sense on Judaismi ja messiaaninen juuutalaisuus.
Paras on ehdottomast i juutalaisuus niille jotka pitavat kaskyt.
Suvaitsevaisuus on paha, Se sallii matabakteerit sopassa.
samoin nakemys etta annetaan lasten leikkia lapsena, on vaara.
Lapsuus on opppimista varten,-ei leikkimista varten!
maapallo on kurdi, kaiqqi kuuluisat kurdi, tiedemihet kurdi, kaiqqi maat ovat kurdi, Allah, Jeesus, Mooses, Mohammad ovat kurdi.. naurettava! :D