Tanska?

6915

Mitä helvettiä täällä tapahtuu? Mikä on tuo punapaitainen joukkue joka tuli puun takaa, ja on matkalla johonkin hyvin korkealle? Tanskalaiset ovat nosteessa, kisojen ehdottomasti suurin yllättäjä!

5

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öö eiku äää

      nii mut ku pelit alkaa vasta jatkosarjassa. siihen menessä ei muusta välii kun että on mukana.

      • Esko:::

        Sillä että kiekkokääpiö Tanska pieksee sekä Suomen että USAn on aivan helvetisti väliä, pelattiin mitä pelejä vaan!


    • drthioki

      Michele Karvinen yritti mennä pelaamaan Tanskan liigaa. Asia on sisuunnuttanut Tanskan pelaajat ja he ovat päättäneet näyttää ettei Tanskan liigassa pelata akkojen peliä.

      • Arska H

        on palloilukansaa, voittanut esimerkiksi Euroopan mestaruuden futiksessa, joka on mielestäni kovempi saavutus kuin jääkiekon MM.
        Ei siinä paljon tarvi treeniä kun hakkaa jääkiekossakin Suomen! Jääpallo ja pesäpallo on varmaan vielä meidän heiniä, niistä ei ole varmaan kuultukaan Tanskanmaassa?


      • ...iloisella pelillä
        Arska H kirjoitti:

        on palloilukansaa, voittanut esimerkiksi Euroopan mestaruuden futiksessa, joka on mielestäni kovempi saavutus kuin jääkiekon MM.
        Ei siinä paljon tarvi treeniä kun hakkaa jääkiekossakin Suomen! Jääpallo ja pesäpallo on varmaan vielä meidän heiniä, niistä ei ole varmaan kuultukaan Tanskanmaassa?

        Niin noh, aika montakin lajia on Suomessa joissa Tanskalla ei oo meitä vastaan mitään jakoa. Lähdetään nyt vaikka mäkihypystä, keihäänheitosta ja autourheilusta. Paini, nyrkkeily...jne. äh...no en oo paras Tanskan urheilun asiantuntija, mutta ainakin suuri sulkapallo-maa Tanska on. Jostain kumman syystä. (Kuuluu Euroopan parhaimmistoon, ellei jopa paras). Taputukset heille siitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      20
      10717
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      39
      7950
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5161
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      107
      3461
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      63
      3458
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      26
      3431
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      60
      3302
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3117
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      44
      2314
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      33
      1871
    Aihe