Äänestetään sillä lailla

että seuraavan hallituksen muodostaa vihreät, vasemmisto, kristilliset ja perussuomalaiset.
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vihreitä en ottaisi kuvittelemaasi hallitukseen, siis jos hallitus on tarkoitus perustaa kansallisen moraalin perustuksille. Demareiden ja perussuomalaisten voitto antaisi mahdollisuuden perustaa hallitus ilman vihreitä. RKp voitaisiin uittaa taas mukaan, nippusiteissä.

Äänestä
  • RKP:ta ei missään nimessä enää hallitukseen

    Äänestä

  • ei pakkoruotsille kirjoitti:

    RKP:ta ei missään nimessä enää hallitukseen

    Suomeen ei sellaista hallitusta synny, missä RKp ei ole mukana, lähivuosina. Nippusiteissä RKp voidaan ottaa hallitukseen, rauhoittavaa rahakkaassa Ankkalammikossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että tulis muutosta kirjoitti:

että seuraavan hallituksen muodostaa vihreät, vasemmisto, kristilliset ja perussuomalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu