amatööri-inssit

menin katastammaan auton, tiesit että ainut vika on että molemmat rekisterikilven valot ei pala ja polttimot olikin revitty irti mutta en vaihtanut uusia. Ja eipä katsatusmies huomannut tätä. Se olikin vähn vajaa.
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka meistä on virheetön vai oletko sinä;
Äidinkielen kirjoittamisessasi on kyllä aika paljon puutteita.

Oisko käynyt taas tietoliikenne häiriö ja vika ei kirjaantunut!

Oi meitä merkonomeja, joilla lyijykynästä lyijy ei katkea ikinä
ja mustetta ei aina löydy kaikista kynistä ja virheellistä ATK näppäilyä
ei ikinä tehdä, konehan sen teki!

Äänestä
  • Ensiksikin kenenkääm luihairiota eisua , eikä saakkaan pilkata , katsastusmiehelle , on kaikkein helpointa unohduksen tasoa, jättää merkitsemättä kyseinen vika. Syy on se , minkä ensin huomaa sen lopuksi unhoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


r___KKK kirjoitti:

menin katastammaan auton, tiesit että ainut vika on että molemmat rekisterikilven valot ei pala ja polttimot olikin revitty irti mutta en vaihtanut uusia. Ja eipä katsatusmies huomannut tätä. Se olikin vähn vajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu