Tyly ja karu kohtalo Suomella mutta se on täyttä totta tänään. Suomi antaa kaks maalia eteen ja usa vie 2-5. Suomi mustaakseni hävisi olympialaisissa USA:lle 6-2. Silloin kummallakin oli parhaat pelaajat käytettävissä ja nyt kumpikin on heikentynyt yhtä paljon. Eihän Suomi ole juuri koskaan USA:ta voittanut Mm-tasolla. Todella lapsellista kuvitella että Suomi niin paljon peliä parantaisi että se riittäisi voittoon. Kaksi tehtyä maalia Tanskaa ja Saksaa vastaan on tod. vähän kun ajattelee että materiaaliltaankin nyt Suomella on vastassa joukkueista tähänastisista vastustajista paras.
Maalivahtipeli ei Suomea pelasta sillä Usa saa ennemmän laadukkaita maalipaikkoja kuin Tanska tai Saksa.
Eli siis näillä tai siis tällä mennään tähän matsiin. Ei pöllömpi tarjous Veikalta.
23 Suomi 1 - USA 2
4,30
Pelitapa: Tavallinen (Rivejä: 1 kpl)
Kokonaiskerroin: 4,30
Panos: 50,00 €
Hinta: 50,00 €
Usa voittaa, Suomi karsimaan!
6
368
Vastaukset
Aika hyvältä vedolta näyttää.Siinä on sekin hyvä pointti et jos Usa voittaa niin saa rahaa ja jos Suomi voittaa niin ei rahan häviäminen vituta niin paljon!
- NBA-betsari
Odottakaa nyt ihmeessä Tanska-Saksan lopputulosta, ennen kuin betsaatte Suomen peliä! Pelin luonnehan muuttuu ihan totaalisesti, jos Tanska voittaa Saksan--ja Suomen jatkopaikka varmistuu! Vain amatöörit kiirehtivät betsaamaan puutteellisin tiedoin!
- '''
muuttua kerroinkin
Henk. koht. en pelannu kumpaakaan.Ei noi kertoimet ny niin hirveen kovia oo.Ennemmin kuitenki yrittäisin tota USA:ta jos pelaisin.
- NBA-betsari
tonitakala kirjoitti:
Henk. koht. en pelannu kumpaakaan.Ei noi kertoimet ny niin hirveen kovia oo.Ennemmin kuitenki yrittäisin tota USA:ta jos pelaisin.
Sen verran mitä itse olen katsellut kisoja (ehkä 20-30 minuuttia per peli), niin kyllä Suomen pitäisi pystyä hoitelemaan USA. USA on ollut ihan kädetön ja tehoton, vähän kuten Tsekki eilen, ja Suomi Tanskaa vastaan. Mutta pystyykö Suomi antamaan kaikkensa? Kas, siinäpä kysymys. Näissä kisoissa on tullut jo niin monta jättiyllätystä, että parempi kun ei pahemmin lupaile mitään. Itse jätän betsaamisen väliin ja katselen matsia penkkiurheilumielessä. Sinänsähän päivä on historiallinen, koska toinen "suurista", eli Suomi tai USA, tippuu jatkosta. Toivon tietenkin, että leijonat kostaisivat olympiatappion, mutta eipä maailmani siihen kaadu, jos Suomi tippuu. Sitten on kiva kuunnella Jukka Jalosen haastattelu.
Nyt kun vedonlyönnin kannalta ajattelee peliä tarkemmin, niin tasapeli alkaa vaikuttaa erittäin houkuttelevalta. Kumpikaan ei halua hävitä, sillä se tietää pelien loppumista, joten riskin ottoa vältetään varmaan viimeiseen asti. Tulosveikkaus 1-1 varsinaisella peliajalla.
- åkepetter
Ei mutta olihan tuo ihan hyvä yritys......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011591
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581011Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61896
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61712Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342711