Vittu tää kesän saapuminen ahdistaa. Tekis mieli ampua noi iloisesti piipittävät pikkulinnut. Niiden iloinen lualu kuulostaa mun korvistaa suorastaan vittuilulta.
Vitun kesä
kgkjgk
141588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tasan 7 kuukauden päästä eletään jo vuoden pimeintä aikaa. On 12.12. Vielä kun silloin muuttaa Napapiirin pohjoispuolelle, niin auringolta saa olla rauhassa viikkoja.
Reilun kuukauden päästä päivä lähtee lyhenemään ja sitä rataa. Kyllä me sinne asti pärjäillään. Rahaa on posassa 43.15€, Karoliina rouva antaa minulle hyvää safkaa ja siistin pedin koisata.
Hoidan sen puutarhatilan hoitotöitä ylläpidon vastikkeeksi. Enkä varmana mene vinkumaan vähimmäispalkkaa.
Sinut kuuluisi tappaa eikä lintuja. Olet turha yhteiskunnalle kyseisillä aatteillasi ja suurella mielikuvituksellasi. "Masennuksesi" (huomaa " "-merkit) on pelkkää lääkäreiden vale, oikeasti sitä ei ole olemassa, olet vain keksinyt sen päähäsi ja uskot siihen, niinkuin muslimit uskovat Allahiin.
Suurin osa ihmiskunnasta pitäisi tappaa. Sellainen loinen ihminen on. Ihan turhaan täällä luonnonvaroja kuluttamassa. Tapetaan samantien kaikki, niin eivät lisäänny takasin.
Ensinnäkään linnut eivät ole iloisia, vaan laulu on reviiristä ilmoittamista tai kumppanin houkuttelua. Jos korvissasi kuulostaa linnunlaulu vittuilulta, korviesi välissä on pahasti vikaa, ei linnuissa.
Jahas, kesä eikä työtä, aika outo kesä edessä, ei matkaa, ei kesäromansseja työpaikoilla, ei sitä-sun tätä kesäkivaa..:p
-Asiat joista saan kesäpäivinä mielen paremmaksi, edes hetkeksi.
--Pizzan syönti tulisilla mausteilla
--ylisuuret makkara-peruna-grillimättö-annokset
--kuntosalitreeni vitutukseen
--läheisyyden ja vastakkaisen sukupuolen puutteeseen redtube.com
Siksi itsemurhia tehdäänkin eniten juuri keväällä, kesän lähestyessä. Joku siinä masentaa. Yleilen luulo, että niitä tehtäisiin eniten joulun alla, on väärä.
Itse tappaisin itseni, jos uskaltaisin. Konsteja kyllä löytyy, mutta velliperseen on pakko elää.
vitun kesä ja mulla kyrpien takatalvi,että tasoissa ollaan
Tossa mun kerrostaloasuntoni ikkunan lähistön puussa lauleskelee lintu tasaisin väliajoin pitkin päivää. Välillä se taukoo jos tossa pihalla on porukkaa. Ankeeta kun ikkunoita joutuu pitään auki helteen vuoksi. Mä inhoon myös sellasta hirveen levotonta sointia, jos tohon pihalle eksyy paria minuuttia pitemmäksi ajaksi. En tosiaan ihmettele yhtään miks ihmiset tekee itsemurhia. Vois olla ihan reilua nostaa soliaalietuuksien tasoa, jotta ihmiset vois asuu muuallakin kuin lähiöissä vuorayksiöissä.
Niin tutulta kuulostaa. Oletteko te myös yksinäisiä?
Mulle taas harakat nauraa ja juoruilee keskenään ivallisia asioita minusta varsinkin kun menen kauppaan ostamaan ruokaa mutta pikkulinnut on hyvin ystävällisiä ja kehuvatkin usein...
Ite oon lapsesta asti jo vihannut kesää. En voi sietää sitä kun on kuuma ja ihmiset haisee ja esittelee itteensä ja pirteinä hymyilee mulle!!
Herätkää tontut kaikki ei todellakaan pidä kesästä..
Jos te siis olette herätetyt Kristuksen kanssa, niin etsikää sitä, mikä on ylhäällä, jossa Kristus on, istuen Jumalan oikealla puolella.
Olkoon mielenne siihen, mikä ylhäällä on, älköön siihen, mikä on maan päällä.
Sillä te olette kuolleet, ja teidän elämänne on kätkettynä Kristuksen kanssa Jumalassa; kun Kristus, meidän elämämme, ilmestyy, silloin tekin hänen kanssaan ilmestytte kirkkaudessa.
Kuolettakaa siis maalliset jäsenenne: haureus, saastaisuus, kiihko, paha himo ja ahneus, joka on epäjumalanpalvelusta,
sillä niiden tähden tulee Jumalan viha,
ja niissä tekin ennen vaelsitte, kun niissä elitte.
Mutta nyt pankaa tekin pois ne kaikki: viha, kiivastus, pahuus, herjaus ja häpeällinen puhe suustanne.
Älkää puhuko valhetta toisistanne, te, jotka olette riisuneet pois vanhan ihmisen tekoinensa
ja pukeutuneet uuteen, joka uudistuu tietoon, Luojansa kuvan mukaan.
Ja tässä ei ole kreikkalaista eikä juutalaista, ei ympärileikkausta eikä ympärileikkaamattomuutta, ei barbaaria, ei skyyttalaista, ei orjaa, ei vapaata, vaan kaikki ja kaikissa on Kristus.
Voi saatanan teinit.
http://www.youtube.com/watch?v=W5kKke8LCbk
mä vaan tässä jumitan ja se on päin vittuu
mun pitäs nousta sängyst mut se on päin vittuu
ei jaksa duunaa biittii ja se on päin vittuu
ei edes synny riimii ja sekin on päin vittuu
ei kukaan musta diggaa ja se on päin vittuu
mä olen yksinäinen ja se on päin vittuu
kun kaikki kääntää selkänsä se on päin vittuu
kun musta paskaa puhutaan niin sekin on päin vittuu
mä voisin vääntää safkaa mut se on päin vittuu
kun ei ole edes leipää se on päin vittuu
ei oo massia yhtään se on päin vittuu
mä pistin kelaan hakemuksen mut se on päin vittuu
ja muija lähti menee se on päin vittuu
joten en saa enää vittuu ja se on päin vittuu
siis ei vittu mitään vittu kaikki on päin vittuu
kun vittu koko vuos on menny päin vittuu
kertosäe:
miks kaikki menee aina päin vittuu
mua vituttaa niin vitusti et se vituttaa
miks paskaa aina päälleni tippuu
miks kaiken pitää mennä aina päin vittuu
mä laulan niinku antti tuisku ihan päin vittuu
ja riimitän ku pikku gee ihan päin vittuu
mulla on itsetunto tällä hetkellä päin vittuu
ja sen kuulee tästä biisist joka on päin vittuu
on mulla viime aikoina menny päin vittuu
niinku raiskaaja yöllä siis ihan päin vittuu
niinku työllisyys tilanne oon päin vittuu
ja voisin vetää kännit mut se on päin vittuu
niinku kiekko leijonat pelaa päin vittuu
mä varmaan tapan itsenikin ihan päin vittuu
viritän hirttoköyden kattoon ihan päin vittuu
ja romahdan tuolilt alas ihan päin vittuu
kyllä tällä hetkellä kaikki on päin vittuu
ja se on päin vittuu jos on kauan päin vittuu
siis vitun vitun vittu kun vituttaa kun päin vittuu on kaikki vittu kaikki ihan päin vittuu
kertosäe (2x)
miks kaikki menee aina päin vittuu
mua vituttaa niin vitusti et se vituttaa
miks paskaa aina päälleni tippuu
miks kaiken pitää mennä aina päin vittuu