Ei sovi todellakaan talviasuksi - syy kylmettymisriski, mutta kesällä oikein mainio seura-asu.
Pukeutumissääntö sanoo että; olet alaston jos pukeudut hihattomaan paljastavaan puseroon ja minihameeseen. Mutta jos on hihallinen pusero niin silloin minihame on ok, tai päin vastoin. molemmat "päät" ei saa olla liikaa paljastavia.
Jos mies katsoo naista "sillä silmällä" tekee hän tekee sisimmissään huorin ja syy on yksin hänen.
Pukeutumissääntö sanoo että; olet alaston jos pukeudut hihattomaan paljastavaan puseroon ja minihameeseen. Mutta jos on hihallinen pusero niin silloin minihame on ok, tai päin vastoin. molemmat "päät" ei saa olla liikaa paljastavia.
Jos mies katsoo naista "sillä silmällä" tekee hän tekee sisimmissään huorin ja syy on yksin hänen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Puhu mini hameesta / Ruksalle , etkö ole kuullut Erään lapinmiehen vaikeuksista ,
oliko se Helsingin ruksalla , siinä sitä korjailtiin oli muuten kapea pitkä hame ja
sellainen hipsu kävelytyyli , joutuivat tilaamaan saarnaajan vaimon , että pääsi paineista .
kaunista,))
Perkele käyttää sitä hyväkseen.
kyllä olisi tylsää jollei vastakkaisesta sukupuolesta saisi visuaalisesti iloita, mut joku häpy tuijottamisellekin.
kun kerran oma parisuhde ei toimi. Kyllähän ruokaakin tuijotetaan, katsotaan ja siitä joskus haaveillaan.Se on nälän tunne joka on nälkäisellä.
Minihameen estoja jos joku haluaa vesirajansa näyttää siitä vaan .
Mutta voi näyttäjäkin tunte jonkunlaista rajaa onko se vihollisen kiusausta ,
miettiä ennenkuin lähtee kaikkien kiusaksi , ja miettiä sitä mikä vastuu on itsellä
ja katsojalla (tai katsojilla)
että on lestadiolaisten elämä tehty niin saatanan vaikeeksi.Teillähän määritellään seksikin synniksi,mitä ovat ne lestadiolaiset joilla on kymmenen kakaraa,aivan SYNTISIÄ.Ette muuta teekään kuin nussitte päivät pitkät perkele.Ja pitäkääkin mielessä että jokaisella on oma uskontonsa,tai sitten ei,ei teidän jumalauta tarvitse tulla mainostamaan omaa syntistä uskoanne muille. Ps. pistäkää leikkimökkinne verhot kii ja pankaa vaan vällyt heilumaan. T. Ateisti Aukusti
panna jotain muuta kuin omaa rakastettua kumppania, kai sama sääntö ateistillakin?? -jos meinaa elää suhteessa jatkossakin.
Sinä voi kyllä mennä muualle kiroamaan , sekä sinä voisit pyytää anteeksi kaikilta joille haistattelet
reippaasti , Toisekseen täällä on rumienkin puhuminen kielletty ! Ettet vain olisi jokin entinen
essu tai sussu tai jokin muu kotkottaja .
Ei meidän elämä ole minusta yhtään vaikeaa, Kun nyt katson kirjoitustasi tuntuu että sulla on vaikeaa
Et taida tietää, että sanastosi kertoo mulle sen että sinulla on vaikeaa ja sinä tahtoisit päästä
joukkoomme , tee parannus ja se on siinä.
että liittyisin lestadiolaisiin,EI KIITOS! En halua alkaa HIHHULIKSI.Jokaisella olkoon oma uskontonsa/uskomuksensa,viisas ei siitä huutele ympäri maailmaa ja tee niin helevetin suurta numeroa.
Pitää sanoa Jeesuksen sana tästä asiasta , ellet sinä kehtaa tunnustaa HÄNTÄ , ei ISÄNIKÄÄN tunnusta teitä .
Joten olemme vaermaan aika tasoissa , sanoit että kukin tekee kuin halauaa , niin sinäkin ota vaari.
Muuten kerrot aidosti ,,, Mutta oletko lainkaan ajatellut tuota sanaa helvetti , jonka mainitsit niin lennokkaasti
Jollet sinä tee paranusta tässä elämässä , olet siellä itse voinko sen kauniisti sanoa , ei voi älä ohita kohtaa
jossa sen voit saada , ja usko varmaan antaa sinulle voimaa.
Eihän nainen voi käsittää miltä miehestä tuntuu nähdessään sopivasti alastomaksi riisutun kauniin naisen.
Naista ei voi syyllistää siitä, että hänen kehonsa kiihottaa miestä.
Vain Herra tietää miksi loi naisen sellaiseksi kun tämä on ja miehen sellaiseksi kun mies on. Vastuu meillä on ainoastaan siitä miten me OMAA KEHOAMME KÄYTÄMME. Turhaa sekin on että mies yrittää hurskastella sillä ettei muka kiihotu kauniista naisesta. Tai hurskastella sillä että puetuttaa naisensa säkkivaatteeseen. Omavanhurskauden vaikutusta kumikin. Ainoa oikea tapa on rukoilla Jeesusta poistamaan kiusaukset etteivät ne johda synnin tekoihin tuota naista kohtaan.
Kun olet viisaampi kuin minä , miksi sanamuoto on tuota naista kohtaan ,
Jos minä nyt rukoilen itseäni varten , rukoilen sitä kaikkia naisia varten ,
ok . ehkä se on hyväksi , ainakin kun olen aviossa ja kumppani vielä elää
etten tee siinä väärin , mutta olen kohta 65 , jos jumala suo eikö se jo riitä.
eikö ole vielä auennut miksi vastakkainen sukupuoli kiihottaa/kiinnostaa ja ihastuttaa?
Kyllä se on niin, että nainen haluaa aina näyttään kauniilta ja puoleesa vetävältä. Jo sen luontokin sanelee. Naaraat ovat naaraita. Ja, että mies katsoo naista aina sillä silmällä. Kauniita ja kurvikkaita naisia varsinkin, jos on minihame ja muutenkin vähä päällä. Olen riisunut monta naista ajatuksissani, ja niin myös useimmat oikeat miehet.
Se on taas toinen asia jos nainen panee minihameen päälleen ja kintut ovat kuin ranskanpullat. Silloin se tekee miehestä päinvastaisen vaikutuksen. Kaikkein kaameinta on jos nuori nainen, liina päässä ja musta roippuhame päällä. Siinä nainen on silloin oikeassa, että ei haluakkaan näyttää ihmiseltä jota vastapuoli katselee sillä silmällä. Eipä ihme, että he ovatkin vanhojapiikoja sekä viettävät lopun ikänsä kynttilänpäiviään.
Mutta se on vaarallista jos mies on siveelisesti epäpätevä ja kyttäilee nuoria alaikäisiä tyttöjö saaliikseen. Näitäkin kuulemma on aivan Jumalan silmien alla. Ihastukaa ja rakastukaa, mutta älkää tehkö huorin.
Sinulla ei selvästikään ole! Suvun jatkaminen on seksuaalisuuden tarkoitus.
Nilkit voisivat pitää paljon pienempää lärviä ja lukea meidän elämää kokeneiden viestejä.
Vapaat saa metsästää ja sekstailla vapaasti, mutta ainoastaan aviossa olevia kehotat olemaan tekemästä huorin eli aviorikosta.. ))
Kun Raamatun uudistus komitea teki muutoksia joista se ei tajunnut mitään ,-Painokseen 1992.
Siis siihen paljon parjattuun , jos tuokin raamatun kohta olisei kuin ennen , siinä lukisi ÄLÄ TEE HUORIN ,
Ilman mitään eroitusta , onko aviossa vai ei .
Jos vielä parisanaa ministä (ei autosta) Hän joka tekee tahallisesti toiselle mahdollisuuden langeta syntiin
Hän on se joka siitä synnistä vastuun kantaa.
Jos avioton harjoittaa seksiä, hän tekee aviorokoksen. Seksi kuuluu vain avioliittoon.
Avioliitossa sextailua ei kutsuta huruudeksi, kaikki muut sextailut on huoruutta, eli kadottava synti.
Jos avioton harjoittaa sellaisia asioita (= sexi) jotka kuluvat VAIN avioliittoon, silloin hän tekee aviorikoksen.
On totta, että nimi "aviorikos" johtaa helposti väärille jäljille. Mutta henkilö jolla on valvova omatunto tietää tunnossaan mistä on kysymys.
Epäuskoista ei sido mikään pysymään Jumalan sanassa, hän rakastaa syntiä ja tekee sitä aina kun vain tilaisuuden saa. Epäuskoiselle on yhdentekevää mitä Raamatussa lukee, hän tietää itse parhaiten mikä on hyvä. Vasta lähestyvä helvetin tuli pysäyttää hänet, mutta silloin ei ole enää tilaisuutta parannukseen.
Jos me uskovina ajattelemme, että jokin kova sana kuten vaikkapa huoruus, pysäyttäisi epäuskoisen tekemästä syntiä, niin olemme naiveja. Ihminen pysähtyy vasta kun Pyhä Henki pysäyttää hänet. Taivaaseen menijöitä on enimmilläänkin vain 10% ihmiskunnasta, joten se on lähes häviävän pieni osa ihmiskuntaa. Muut menevät päätäpahkaa helvettiin, viis veisaavat Jumalan pelastavasta evankeliumin sanasta.
Eikö se ole selvä asia. Ei kristilliseen avioliittoo vihityt saa tehdä aviorikosta. Eikö siellä sanassakin noi lue. Tietysti voi ihailla mennyttä nuoruuttaan minihameisia naisia katsellessa.
Siis, vapaat miehet ja naiset saavat nauttia seksualisuudestaan, koska se on nuorena kivaa. Harjoitella vaikkapa tyttöystävänsä kanssa kaikenlaisia käsipelileikkejä aluksi. Tutustua vastapuoleen, että sitten avioliitossaan voi rehvastella kyvyillään ja antaa tyytyväisyyttä vastapuolelle.
Niin ja sitten vanhana vaimoonsa kyllästyneenä ei hätistele nuoria tyttäriään, ja jos ei omia, niin rippikolulaisia kuitenkin.
Tällaisia häiriköitä tulee kun on kasvatettu lapsuudessa ja nuoruudessa laput silmillä helvetin pelolla.
Varttuneena kaikesta nuoruuden ilosta ilman jäänenä, se kostautuu katkerin toimin myöhemmin.
viitsi valehdella. Olet vatmaan itsekkin "pienenä" pippiäsi kopeloinut. Voithan kuitenkin vielä kuvittelemasi sivellisyyden ja impeyden kruunun pitää pääsi päällä.
Huomasitko että kerroit juuri itsestäsi. Uskovat eivät käyttäydy kuvaamallalsi tavalla, vaan epäuskoiset.
En elä itsepetoksessa kuten sinä. Pullistele nyt kun se on vielä mahdollista, huomenna voit olla jo helvetissä.
Mutta sinullakin vielä mahdollisuus päästä taivaaseen, kun teet parannuksen. Helppoa ei tule olemaan tuolla asenteella. Olet nimittäin tehnyt itsestäsi Jumalan itsellesi, - se on varmin tie helvettiin.
jos arvoisa seriffi niin sallii? Voi olla ettei salli, mutta kerron sen kuitenkin.
Jaa... tuleekin vieraita en ehdi nyt. Mutta palaan vielä. Jääkää jännittyneenä odottamaan.
Vai väitätkö toisin. Minä olen rehellinen, Jumalaan uskova ja hätä rukoileva syntinen, joka on nauttinut elämästään ja nauttii vieläkin mistä sinä säkkipäässäoleva et ole päässyt osalliseksi kuin haaveissasi,,,, eikö niin...
Ja petät itseäsi taivaan toivolla. Sinun kaltaisiasi "uskovia" on hyvin paljon. Harmi vain että tuolla uskolla ei pääse taivaaseen. Jeesuksen seuraajat ovat ristinkantajia, he eivät elä himojensa ja halujensa ohjaamaa elämää.
Kaksi kilttiä pappaa istui puiston penkillä , meni joku nätti tyttö ohi , toinen kysyi muistatko kun ajettiin tyttöjä takaa , juu sanoi toinen , mutten mää muista minkä tähden.
Kerron nyt kun äsken en ehtinyt:
Vanhahapari tuli kirkosta sunnuntaina kotiin hevosella, oikein linjaanirattailla.
Vanhaa isäntää alkoi kesken matkan painaa rakkoa. Niimpä hän pysäytti kyydin ja hyppäsi rattailta alas. Meni hevosen viereen tarpeilleen.
Vanhaemäntä katseli aikansa vanhanisännän "laskutoimitusta ja sanoi sitten:
Ennen sinä panit sen aiasan alle ettet laskenut silmillesi, nyt panet sen aisan päälle että ettet laskisi varpaillesi.
ei kerro,
LOL..)))))))))))))));;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)))))))))))))))))))))))))))) just joo.. lisääntymistarkoituksessa.
Ihmisissä on tosiaan kaksi sukupuolta, toinen on mies ja toinen on nainen. Yksinomaan siitä syystä että ihmissuku jatkuisi.
Minkähänlaisessa tynnyrissä sinä olet kasvanut kun et tuota vielä tiennyt?