Älä osta K-kaupan kalliit tomatteit

K-kaupan kalliis tomaatteis on pulet huonoi
Lidlin halvois on puolet hyvii
9840
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sulla varmaankin on lasi aina puolitäysi, kun se muilla on puolityhjä?
Osaat ainakin ajatella optimistisesti Lidlin tomaateista!

Äänestä
  • Puolet K-kaupasta ja puolet Lidlistä. Paremmista puolesta valikoiden!

    Äänestä

kyllä Suomalainen K-kauppias myy parepaa tavaraa kui Saksalaiset Lidlit katsopa takaan vihanes tiskiä tyytyväinen asiakas

Äänestä
  • paino virhe paholainen tarkaan katso K-kauppiaiden tavaraa

    Äänestä

  • edelinen kirjoitti:

    paino virhe paholainen tarkaan katso K-kauppiaiden tavaraa

    kirjoitusvirhe eikä painovirhe.

    En ole vielä päässyt katsomaan K-kauppiaan tavaraa, mutta erään toisen kauppiaan tavaraa olen jopa päässyt maistamaankin, nam, herkkua oli!

    Äänestä

  • varmaankin kirjoitti:

    kirjoitusvirhe eikä painovirhe.

    En ole vielä päässyt katsomaan K-kauppiaan tavaraa, mutta erään toisen kauppiaan tavaraa olen jopa päässyt maistamaankin, nam, herkkua oli!

    TAAIDAT OLLA YKSI VALITTAJA KYNNÄT PELLON JA VILJELE ITSE SAAT HYVÄÄ

    Äänestä

  • K ja E on ehkä liian kylmät säilytystilat,
    toki kauemmin säilyy sitten myyntitiskille.

    Tomaatit, Viinirypäleet ja monet muu ovat ainakin useila S-kaupoissa paljon parempia,
    osta kahdesta, ei oel suuri työ
    ja
    vertaa/maista samalla istuimella.

    Äänestä

  • vuosim 1949 kirjoitti:

    K ja E on ehkä liian kylmät säilytystilat,
    toki kauemmin säilyy sitten myyntitiskille.

    Tomaatit, Viinirypäleet ja monet muu ovat ainakin useila S-kaupoissa paljon parempia,
    osta kahdesta, ei oel suuri työ
    ja
    vertaa/maista samalla istuimella.

    S:kin olla yhtä kallis kuin Eka

    Äänestä

  • on aikaa sitten jätetty k-kaupan asiakkuuskin.Mutta miten saaste tomaatit voi olla hyviä?samoja tomaatteja ne myy lidlissäkin.Kun matkaatte esim espanjassa matkaopaskin kertoo tässä on teille tomaatit..teiden vieressä kauheessa saasteessa.. juu juu ne tuodaan teille suomeen..kertoi hän vielä.
    Ja missäs sonnassa ne kasvatetaan ja lisätään niihin ja suomi ihminen mussuttaa onnessaan *vihannesta*, kunnes itse on vihannes..ns.Tää on juuri sitä osastoa sairautta ruoasta..itse olen allerginen lisäaineille jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


osta Lidlin kirjoitti:

K-kaupan kalliis tomaatteis on pulet huonoi
Lidlin halvois on puolet hyvii

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu