K-kaupan kalliis tomaatteis on pulet huonoi
Lidlin halvois on puolet hyvii
Lidlin halvois on puolet hyvii
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sulla varmaankin on lasi aina puolitäysi, kun se muilla on puolityhjä?
Osaat ainakin ajatella optimistisesti Lidlin tomaateista!
Puolet K-kaupasta ja puolet Lidlistä. Paremmista puolesta valikoiden!
kyllä Suomalainen K-kauppias myy parepaa tavaraa kui Saksalaiset Lidlit katsopa takaan vihanes tiskiä tyytyväinen asiakas
paino virhe paholainen tarkaan katso K-kauppiaiden tavaraa
kirjoitusvirhe eikä painovirhe.
En ole vielä päässyt katsomaan K-kauppiaan tavaraa, mutta erään toisen kauppiaan tavaraa olen jopa päässyt maistamaankin, nam, herkkua oli!
TAAIDAT OLLA YKSI VALITTAJA KYNNÄT PELLON JA VILJELE ITSE SAAT HYVÄÄ
K ja E on ehkä liian kylmät säilytystilat,
toki kauemmin säilyy sitten myyntitiskille.
Tomaatit, Viinirypäleet ja monet muu ovat ainakin useila S-kaupoissa paljon parempia,
osta kahdesta, ei oel suuri työ
ja
vertaa/maista samalla istuimella.
S:kin olla yhtä kallis kuin Eka
on aikaa sitten jätetty k-kaupan asiakkuuskin.Mutta miten saaste tomaatit voi olla hyviä?samoja tomaatteja ne myy lidlissäkin.Kun matkaatte esim espanjassa matkaopaskin kertoo tässä on teille tomaatit..teiden vieressä kauheessa saasteessa.. juu juu ne tuodaan teille suomeen..kertoi hän vielä.
Ja missäs sonnassa ne kasvatetaan ja lisätään niihin ja suomi ihminen mussuttaa onnessaan *vihannesta*, kunnes itse on vihannes..ns.Tää on juuri sitä osastoa sairautta ruoasta..itse olen allerginen lisäaineille jne.