Tampereen murre

Mitä miältä ootte tosta kisasta?

http://alypaa.com/pelit/murre/tampere

Mummiälestä ton on kirjottanu joku turkulaine.
2209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei turkulaisilta voi enempää odottaa. Mokasivat TUONKIN homman TODELLA pahasti!!! Tamperelaisuudesta voi kisata ainoastaan tamperelaiset ja kysymyksiä voi asettaa ainoastaan tamperelaiset. Älypään Tampere-visa on säälittävä. Jokainen tositamperelainen ymmärtää, että turkulaisista ei ole yhtään mihinkään muuhun kuin turkulaisuuteen. Ja kuten kaikki tiedämme, turkulaisuus on tauti, jonka perusteella pitäisi henkilö päästää työkyvyttömyyseläkkeelle ja holhoukseen samaan tapaan kuin muutkin jälkeenjääneet.

Äänestä

Tämä vaarallinen mopsi tammelasta,puri kaikkia vastaantulijoita.Nyt jo edesmennyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lpokuhfrftgy kirjoitti:

Mitä miältä ootte tosta kisasta?

http://alypaa.com/pelit/murre/tampere

Mummiälestä ton on kirjottanu joku turkulaine.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu