Syntien anteeksi antamus on ehdoton

sanoo Seppo Jokelainen TV -uutisissa.
http://www.youtube.com/watch?v=qzj2geWY4IQ&NR=1
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • nella suviseuroja!

    Jos saisin jostakin rahaa, menisin tänä vuonna suviseuroihin. Tietääkö joku, missä sivuseurat nyt pidetään?

    Äänestä

  • upeaa kuun- kirjoitti:

    nella suviseuroja!

    Jos saisin jostakin rahaa, menisin tänä vuonna suviseuroihin. Tietääkö joku, missä sivuseurat nyt pidetään?

    vissä.

    Äänestä

anteeksiantamut on ehdoton. Upeaa nähdä pätkä suviseuroista, jonne en ole päässyt ainakaan kymmeneen vuoteen.

Äänestä

Jos vl-pedofilian uhri puhuu terapeutilleen, tekee terapeutti lastensuojeluilmoituksen ja näin seurakunnalle jää todistus, että uhri on rikkonut rippisalaisuuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehoton kirjoitti:

sanoo Seppo Jokelainen TV -uutisissa.
http://www.youtube.com/watch?v=qzj2geWY4IQ&NR=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu