valtion varain

ministeri meni meni taas tukemaan eu n yhteisvaluutan euron kurssia ja kun se nousee vaikeutuu suomen vienti joten mitä tässä järkeä ei sitten mitään
6120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

se on varmaa
aika mukavalta näyttää jos ei tule yllättäin kovin paljoo yöpakkassii
suattaa tulla hyvä mustikka-vuosi
ainahhi kala nousee hyvin
huomiseks lupas kyllä sadekuuroja ja se on hyvä se

tule siin puolenpäivän jäläkkeen

terv kake

Äänestä
  • omaa valuttaa mieluimmin kiitos

    Äänestä

  • kv kiitos kirjoitti:

    omaa valuttaa mieluimmin kiitos

    Helppo yhtyä! Markka olisi tarpeen. Nähdäänhän, miten Ruotsi ja Tanska hyötyvät kruunuistaan. Vienti vetää ja kansantalous on parempi. Yleensä Suomi on ottanut mallia Ruotsista yhteiskunnallisissa asioissa, mutta EMU:n kohdalla tilanne on toinen.

    Eduskunta ei tajua tai ei tiedä, että EMU:stakin voi erota.

    Äänestä

Maksoi 7 miljardia. Saivatkohan keinottelijat lunastettua kuinka paljon enemmän? Sitä se korruptio teettää. Korruptiohallitus,joka verovaroin nostattaa kursseja.

Äänestä
  • tiedä asiasta mitään. Näin on mennyt jo 14 vuotta. Mikä uskonto tämän hurmahenkisyyden taustalla on?

    Äänestä

  • maksaa,eikä kirjoitti:

    tiedä asiasta mitään. Näin on mennyt jo 14 vuotta. Mikä uskonto tämän hurmahenkisyyden taustalla on?

    kaiken talousopin takana. 90-luvulla Esko Aho markkinoi ahneutta ympäri Suomea ja hyvin meni kaupaksi. Tuli monta miljonääriä ja tietysti moninkertasinen määrä köyhiä jotka ovat nämä miljonäärit rahoittaneet tyhmyysessään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kv kiitos kirjoitti:

ministeri meni meni taas tukemaan eu n yhteisvaluutan euron kurssia ja kun se nousee vaikeutuu suomen vienti joten mitä tässä järkeä ei sitten mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu