Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

miehille!!"

onko monikin saanut tulehduksia penikseen,kun porannu paljaalla emäntien kakkoseen?itsellä kävi näin,ja tietäisi kiinnostaa onko kuika yleistä
2690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattais (heteroiden) varmaan opetella perusasiat ennen perspanoja. Tässä muutama käytännön vinkki!
1.Ensinnäkin sielä suolessa on todella paljon bakteereja, sellaisia mitä kalussa/virtsteissä luonnollisestikaan ei ole.
Perse on tyhjennyksen jälkeen huuhdeltava hyvin, käyttäkää vaikka puhdasta käsisuihkua... Pari desiä lämmintä vettä ja turautus, taas pari desiä ja turautus, niin kauan että ulostuleva vesi kirkasta.
Tämän jälkeen pantava istuskelee, kävelee tms ja rentoutuu jonkun aikaa ja ennen varsinaista seksiä käy vielä tarkistamassa josko sieltä vielä lorahtaisi (ei ole kiva jos lorahtaa sänkyyn). Lol Mikäli tarvetta ilmenee huuhtelun voi toistaa (muistakaa pestä myös se käsisuihku käytön jälkeen)
2.Toiseksi peskää kalunne ettei sieltä menisi basilleja sinne perseeseen ja mielellään leikatkaa kyntenne lyhyiksi ja peskää myös kätenne (mikäli lämmittelette sormin).
3.Käyttäkää liukastetta joka tarkoitettu nimenomaan anaaliin, saa tilattua netistä tai ostettua seksikaupasta. Missään nimessä älkää käyttäkö sylkeä, margariinia, kaupan kosteusvoiteita tai halpis-liukkareita.
4.Välttääksenne tulehdukset kaluissanne käykää kusella heti seksin jälkeen (puhdistaa virtsatiet) ja peskää vehkeenne huolellisesti.
5.Jos tulehdus iskee, tulee vuotoa virtsaputkesta/verta kusen seassa, virtsakipuja ja jatkuvaa kusemisentarvetta, nöyrästi vaan lakkikourassa lekuriin ja kerrotte mistä kyse. Vahva antibiottikuuri tepsii kyllä.

Eräämmänkin kerran persettä panneena voin sanoa että puhtaus on puoliruokaa, trust me on this one!
Toivottavasti otatte vinkeista vaarin, vaikka homolta opittekin :)

Äänestä
  • Yksi hyvä asia miehen muistaa: Jos peppuseksiä harrastaa ilman kondomia niin kannattaa käydä kusella pian sen jälkeen. Näin virtsaputki tulee huuhdeltua eikä bakteerit pääse uimaan sitä pitkin syvemmälle.

    Kynsien leikkaus on varsin tärkeä juttu. Liian pitkät tai teräväreunaiset kynnet tuottavat tuskaa :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tarvi poistaa prk kirjoitti:

onko monikin saanut tulehduksia penikseen,kun porannu paljaalla emäntien kakkoseen?itsellä kävi näin,ja tietäisi kiinnostaa onko kuika yleistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu