Johtuuko

123..

ns. harha aistimukset lääketason alhaisuudesta vai mistä? Näkyy kissoja, matoja tai hiuksia VC -pöntössä...

1

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En pelkää ötököitä

      Mutta sellaisia näen. Työssä minun pitää vilkaista välillä ikkunaan päin, koska näen silmännurkassa häivähdyksen ihmisestä ikkunan takana. Työhuoneeni on 2. kerroksessa, joten ikkunan takana ei voi seisoa kukaan.

      Minulla on Parkinson-lääkitys. Lisäksi ihmettelen hyönteisiä, joita näen kotona. Kun menen noukkimaan sellaisen pois lattialta, huomaan, että se onkin pieni kivi, villakoira tai langanpätkä. Kun ikkuna on auki, saattaa haamuhyönteinen lähteä liikkeelle ilmavirran vuoksi ja näyttää aidolta hyönteiseltä. Tietysti joskus se onkin ollut elävä hämähäkki. Miksihän harhanäyt ovat olleet juuri ötököitä!

      Jos tällaiset oireet pahenevat, on taudin eteneminen nopeutunut. Myös lääkitys voi olla pielessä, joko väärät lääkkeet tai väärä annos.

      Olin vasta neurologilla, mutta tällaiset oireet ovat tulleet viimeisen kuukauden aikana. Koen ajoittain myös seksiriippuvuuden oireita, en jatkuvasti vaan noin 4 viikon välein viikon tai pari viikkoa. Seksin määrän vaihtelu on suurta. Yhdyntöjen välit saisivat olla viikoittain säännöllisemmät, vaikka kokonaismäärät ovat kunnossa. Pitkäkestoiset sukupuoliaktit haittaavat riittävää nukkumista. Jos vielä ötökkä-hallusinaatiot yltyvät, ei käynti neurologilla olisi turha. Vielä olen selväjärkinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1792
    2. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1277
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      937
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      871
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      794
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe