Risupaketissa

Ne tappaa vesakon niinkuin nuorison.
Kantoja voisi viedä yksi kanto kerralaan ihmisille polttopuiksi, jotka he sahaa, pikkoo, pinoaa ja kuivaa, sekä polttaa talvella.
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että niillä ei oo paikkaa polttaa, tietysti kirkot höh höh höpinää

kun natsi kiukuttelee populismista jotain on unohtunut kuten tällä rikollishallituksella muisti!

Äänestä

väsättyä komiataki, kuten tunnelmavalo joka upotetaan kannon uumeniin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luonnon tuho kirjoitti:

Ne tappaa vesakon niinkuin nuorison.
Kantoja voisi viedä yksi kanto kerralaan ihmisille polttopuiksi, jotka he sahaa, pikkoo, pinoaa ja kuivaa, sekä polttaa talvella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu