Porin akvaario ja lintu, eteläpuisto 14.. Siellä oli eilen undulaatti jonka jalat eivät toimineet ja se ei pystynyt siis kävellä, kaatui aina kun yrtitti kävellä. Siellä se vapisi vain, yksin häkissä joka oli täynnä ulostetta. Onko tämä hyvää eläinten hoitoa. Eikö eläinkaupan omistajaa ja työntekijöitä kiinnosta eläinten hyvinvointi tämän enempää.. Ja kun kyselin tästä undulaatista niin ei kauppias ollut sitä näillä näkymin lääkäriin viemässä.
Undulaatti parka
9
665
Vastaukset
- tainnu
undulaatti päästä ainokaisestaan kun ei varmaankaan o niin arvokas että kannattaa lääkäriä hälyyttää.
- En ymmärrä
Minusta eläinkaupan omistajalla on velvollisuus viedä sairas eläin lääkärille. Ei sen kuulu kärsiä ihmisten väliinpitämättömyyden takia!
- tuon
En ymmärrä kirjoitti:
Minusta eläinkaupan omistajalla on velvollisuus viedä sairas eläin lääkärille. Ei sen kuulu kärsiä ihmisten väliinpitämättömyyden takia!
tietää vaikka lie vienytkin.
- suvikatti
tuon kirjoitti:
tietää vaikka lie vienytkin.
ilmoita asiasta eläinsuojelu-valvojalle. paikassa voi olla muutakin laiminlyöntiä, jos näytillä on sairas yksilö, niin mitä lie takahuoneessa.
- en ymmärrä
suvikatti kirjoitti:
ilmoita asiasta eläinsuojelu-valvojalle. paikassa voi olla muutakin laiminlyöntiä, jos näytillä on sairas yksilö, niin mitä lie takahuoneessa.
tein ilmoituksen heti lähdettyäni kaupasta
- Eläin ekspertti
en ymmärrä kirjoitti:
tein ilmoituksen heti lähdettyäni kaupasta
Ei olis kannattanut.Nyt joudut oikeuteen.
- elämän
todellisuus liian raadollista?muista että eläimetkin kuolevat joskus.
- eläin ekspertti
kenelle sä ton sanoit?
- ----dd
Kyllä, eläimetkin kuolevat lopullisesti mutta jos ihmiset kesyttävät lintuja lemmikeikseen heidän velvollisuutensa on pitää niistä huolta. Ilman ihmisiä ve olisivat vapaita luontoyksilöitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk20910542Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi489831Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1798434Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html3047888Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1936725Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit86312Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k906133Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j675966Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?305549Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1035007