Kevät

Åbon Pukki

jäi kuitenkin plussan puolelle, vaikka Leijonat töpeksi itsensä ulos kisoista. Turkulaiset Nummelin ja korpikoski yrittivät pitää Leijonapaidan kunniaa yllä mutta minkäs teet kun ympärillä pyörii tuon tasoisia joukkuekavereita.
Kevään huipentuma oli tietysti hieman ennen vappua päättynyt SM-liiga, joka tunnetusti oli TPS:n juhlamarssia yli Lukon, Jypin ja HPK:n.

Nyt ei voisi jääkiekko vähempää kiinnostaa. Kesä on kuumimmillaan ja suuntaan iltapäivällä Ruissaloon katselemaan Airiston aaltoja ja ehkä vähän bikineissään keikisteleviä turkulaiskaunottariakin.

3

186

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olipa taas...

      omaperäinen viesti.

      Eivätkö turkulaiset pysty parempaan?

    • oli loistava

      vaikka ei maaleja osaa tehdäkkään, niin yritys oli kovaa ja näyttävää. Nummelin paperilla tehokas, mutta vähintään puolet syötöistä meni vastustajan lapaan ja laukauksista kaksi kolmesta päin vastustajaa, omituisia kiekonmenetyksiä, ei ole Bobby Orr, vaikka niin saattaa luullakkin. Upea ura maajoukkueessa, joka toivottavasti on ohi, aikansa kutakin.

      • Kanis

        Åbon Pukki nyt puhuu täyttä asiaa. Jalosen Jukka oli aivan oikeassa, kun ei kelpuuttanut Jussi Jokista Olimpialaisiin. Nähtiinhän tuo, että kyseinen kynämies on täyttä paperossia tosipaikan tullen.
        Lusikallinen valahti lahkeeseen kun Voko psyykkasi tyypin kuutamolle.

        Kansa on tietysti tästäkin asiasta täysin eri mieltä ja kansalla on siihen täysi oikeus. Kuitenkin sanoisin vielä, että maalivahdit saavat täyden respectin. Molemmat olivat huippuhyviä. Sami Vatanen on tulevaisuudessa arvokas pelaaja maajoukkueelle mutta turhan moni vajosi harmaaseen massaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      927
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      67
      706
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      54
      689
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      660
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      37
      590
    6. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      583
    7. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      61
      572
    8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      566
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      445
    Aihe