jäi kuitenkin plussan puolelle, vaikka Leijonat töpeksi itsensä ulos kisoista. Turkulaiset Nummelin ja korpikoski yrittivät pitää Leijonapaidan kunniaa yllä mutta minkäs teet kun ympärillä pyörii tuon tasoisia joukkuekavereita.
Kevään huipentuma oli tietysti hieman ennen vappua päättynyt SM-liiga, joka tunnetusti oli TPS:n juhlamarssia yli Lukon, Jypin ja HPK:n.
Nyt ei voisi jääkiekko vähempää kiinnostaa. Kesä on kuumimmillaan ja suuntaan iltapäivällä Ruissaloon katselemaan Airiston aaltoja ja ehkä vähän bikineissään keikisteleviä turkulaiskaunottariakin.
Kevät
3
153
Vastaukset
- Olipa taas...
omaperäinen viesti.
Eivätkö turkulaiset pysty parempaan? - oli loistava
vaikka ei maaleja osaa tehdäkkään, niin yritys oli kovaa ja näyttävää. Nummelin paperilla tehokas, mutta vähintään puolet syötöistä meni vastustajan lapaan ja laukauksista kaksi kolmesta päin vastustajaa, omituisia kiekonmenetyksiä, ei ole Bobby Orr, vaikka niin saattaa luullakkin. Upea ura maajoukkueessa, joka toivottavasti on ohi, aikansa kutakin.
- Kanis
Åbon Pukki nyt puhuu täyttä asiaa. Jalosen Jukka oli aivan oikeassa, kun ei kelpuuttanut Jussi Jokista Olimpialaisiin. Nähtiinhän tuo, että kyseinen kynämies on täyttä paperossia tosipaikan tullen.
Lusikallinen valahti lahkeeseen kun Voko psyykkasi tyypin kuutamolle.
Kansa on tietysti tästäkin asiasta täysin eri mieltä ja kansalla on siihen täysi oikeus. Kuitenkin sanoisin vielä, että maalivahdit saavat täyden respectin. Molemmat olivat huippuhyviä. Sami Vatanen on tulevaisuudessa arvokas pelaaja maajoukkueelle mutta turhan moni vajosi harmaaseen massaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun493311Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5222010Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821897- 191561
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431488- 281376
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281277UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131195