cipralex ja alkoholi

Oon nyt muutamia viikkoja syön cipralexia 10mg ja olo alkaa normalisoitumaan. Haluisin lähteä nyt pitkästä aikaa tuulettumaan niin kysyisin että onko kellään tullut juomisesta mitään oireita??
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mitään yhteisvaikutuksia, mutta muistathan, että alkoholi haittaa lääkkeen tehoa, joten kovin usein toistuvaa ja yletöntä juomista on vältettävä.

Mutta kyllähän sitä tuulettumaan pitää lähteä, jos siltä tuntuu! Mukavaa iltaa! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätönnnn kirjoitti:

Oon nyt muutamia viikkoja syön cipralexia 10mg ja olo alkaa normalisoitumaan. Haluisin lähteä nyt pitkästä aikaa tuulettumaan niin kysyisin että onko kellään tullut juomisesta mitään oireita??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu